Krzeszowice. Wokół Stanisława Czycza

Krzeszowice. Wokół Stanisława Czycza

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Dziennik Polski 24

Czyczalia 2017, czyli wspomnienie literata z Krzeszowic Stanisława Czycza zaczęły się 28 czerwca w Krakowie w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. 29 czerwca sympatycy twórczości tego pisarza przeniosą się na spotkanie do Krzeszowic.
Przygotowane przedsięwzięcia są związane z obchodami 21. rocznicy śmierci Stanisława Czycza. Spotkania poświęcone zostały jego książce "Nie wierz nikomu. Baza wraz z fragmentami Nadbudowy", wydanej w 2016 r. przez wydawnictwo Ha!art. Krakowskie spotkanie prowadziła Dorota Niedziałkowska.

Spotkanie w Krzeszowicach zacznie się w czwartek 29 czerwca od mszy św. w intencji Stanisława Czycza, którą zaplanowano w kaplica przy ul.
Nowa Wieś 8. Po nim w Gminnej Bibliotece Publicznej o godz. 16 organizatorzy Czyczaliów przewidują spotkanie poświęcone książce Czycza. W trakcie będą też czytane fragmenty wspomnienia o Czyczu pióra pisarza i poety Waldemara Żyszkiewicza.
Krzeszowickie spotkanie poprowadzi Maria Ostrowska, emerytowana nauczycielka języka polskigo z Krzeszowic. A gośćmi będą: prof. UP Jacek Rozmus – literaturoznawca, Bogdan Rudnicki – pisarz, publicysta oraz Dorota Niedziałkowska i Justyna Urban – edytorki i autorki komentarzy do książki.

Ostatnim punktem czwartkowego spotkania o godz. 19 będzie projekcja filmu "Światło odbite" z 1989 r. na podstawie opowiadania "And", w reżyserii Andrzeja Titkowa.


WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie? - odcinek 7

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
>>> Zobacz inne odcinki CO TY WIESZ O KRAKOWIECzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama