Krzeszowice. W niedzielę wybory

Krzeszowice. W niedzielę wybory

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Dziennik Polski 24

Jeden mandat do uzupełnienia jest w Radzie Miejskiej w Krzeszowicach. To miejsce po zmarłym radnym Stanisławie Kowalczyku. Wybory będą w najbliższą niedzielę 2 lipca w obwodzie nr 1 w Krzeszowicach.
Radny Kowalczyk zdobył mandat startując w 2014 roku z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólna Gmina Krzeszowice. Zmarł w marcu tego roku. Od tamtego czasu przygotowywano wybory uzupełniające.

Obecnie komitet zmarłego radnego nie wystawił kandydata. Jednak Miejska Komisja Wyborcza zarejestrowała dwie kandydatki: Annę Janinę Blecharz (63 lata) oraz Katarzynę Monikę Kowal (32 lata).

Wybierany będzie jeden radny.
Publicznie wylosowano numery list. Okazało się, że Komitet Wyborczy Wyborców Dla Krzeszowic wystawiający Annę Janinę Blecharz zarejestrowano jako listę nr 1, natomiast Komitet Wyborczy Wyborców Katarzyny Kowal to lista nr 2.

Głosowanie w Krzeszowicach będzie w obwodzie nr 1, który obejmuje osiedle Parkowe z jego 13 ulicami. Lokalem wyborczym dla tego obwodu jest budynek Urzędu Miasta i Gminy w Krzeszowicach przy ul. Grunwaldzkiej 4, pokój 102. Lokal jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Głosowanie jest przewidziane w godzinach 7 - 21.

Jest możliwość głosowania korespondencyjnego przez wyborców posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Szef gminy informuje również o możliwości głosowania przez pełnomocnika w przypadku wyborców niepełnosprawnych oraz tych, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 75 lat.

Do 30 czerwca (piątek) do godziny 24 trwa kampania wyborcza, a 1 i 2 lipca obowiązuje cisza wyborcza do końca głosowania do 2 lipca do godz. 21.
WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie? - odcinek 7

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama