Kocmyrzów-Luborzyca. Pisz teksty nie hejty, czyli piosenka...

Kocmyrzów-Luborzyca. Pisz teksty nie hejty, czyli piosenka na wakacje

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Sprawdź się jako tekściarz - zachęcają organizatorzy Małopolskiej Kampanii Społecznej "Pisz teksty Nie hejty" oraz towarzyszącego jej konkursu. Dziś 31 lipca 2017 to ostatni dzień nadsyłania gotowych tekstów piosenek. Można je wysłać do koordynatora akcji Dagmara Kłębczyk na adres: koordynatorprojektu@ckip.pl.
Kocmyrzów-Luborzyca. Pisz teksty nie hejty, czyli piosenka na wakacje
Podczas tej kampanii społecznej organizatorzy - Centrum Kultury i Promocji Gminy Kocmyrzów-Luborzyca zaprosili młodych ludzi do wakacyjnej przygody z pisaniem tekstów piosenek.

Koordynatorka projektu Dagmara Kłębczyk podkreśla, że konkurs na napisanie tekstu piosenki i cała kampania zwraca uwagę na nasilające się zjawisko cyberprzestępczości. - Przybiera ono różne formy, nierzadko bardzo krzywdzące. Nasz konkurs ma na celu pokazanie problemu hejtu w internecie zwrócenie uwagi na akceptację swojej osoby - mówiła pani Dagmara na rozpoczęcie konkursu.

Ten konkurs jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych lub ponadgimnazjalnych, którzy chcą spróbować swoich sił jako tekściarze. Mogą napisać piosenkę w dowolnym klimacie o tytule „Mam swoją wartość” i wygrać nagrodę (bon podarunkowy) o wartości: 600, 500 i 400 zł.

Konkurs jest punktem startowym kampanii społecznej "Pisz teksty Nie hejty". Chodzi o to, żeby poprzez konkurs zachęcić młodzież do dyskusji nad problemem hejtu w sieci i uczyć ją się konstruktywnej krytyki i wzajemnego szacunku.

Spośród nadesłanych tekstów, komisja konkursowa wybierze sześć tekstów, na które będzie można głosować poprzez profil facebookowy. Od 1 do 10 września, będzie można też zamieścić swój konstruktywny komentarz. Profil na facebooku będzie również służył do zamieszczania wskazówek jak pisać teksty i konstruktywne komentarze, a nie hejtować w internecie.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 13

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoCzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama