Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

III liga piłkarska. Oczekiwanie na awans

III liga piłkarska. Oczekiwanie na awans

1/2

(© Fot. Wojciech Matusik)

Budowę głównej trybuny, umiejscowionej naprzeciw już istniejącej, klub chce rozpocząć w 3. lub 4. kwartale
- Wszystkie wymogi licencyjne dla klubów II ligi, za wyjątkiem zadaszenia dla minimum 250 osób, jesteśmy w stanie spełnić - mówi Marek Siedlarz, wiceprezes Garbarni
- W klubie absolutnie nie ma euforii, panuje pełna koncentracja przed ostatnim meczem. Życie uczy pokory, a w sporcie ma to szczególne znaczenie. Teraz znowu liczymy tylko na siebie i zachowujemy szacunek dla przeciwnika - mówi Marek Siedlarz, wiceprezes Garbarni Kraków, która jest o krok od upragnionego awansu do II ligi.

Niedzielna, wyjazdowa porażka wicelidera tabeli Motoru Lublin z Orlętami Radzyń Podlaski (1:4) sprawiła, że Garbarnia zachowała trzy punkty przewagi nad nim i do sobotniego (godz.
17) spotkania u siebie z Unią Tarnów przystąpi z dużym komfortem: do awansu wystarczy jej remis lub nawet porażka, jeśli lublinianie stracą punkty w meczu w Rzeszowie z Resovią (u siebie zremisowali z nią 1:1).

- Wygrana Orląt oczywiście bardzo nas ucieszyła, tak jak Motor niedawno cieszył się z remisu Garbarni z Podlasiem Biała Podlaska. Taka jest piłka nożna. Kwestia awansu jest sprawą otwartą, ale to my znowu rozdajemy karty w tej grze - podkreśla wiceprezes Siedlarz.

W ekipie „Brązowych” wszyscy oczywiście liczą na awans, nikt nie zakłada czarnego scenariusza i potknięcia się drużyny na finiszu rozgrywek. Podopieczni trenera Mirosława Hajdy w miniony weekend pauzowali w III lidze, w niedzielę i poniedziałek mieli wolne, dziś i jutro będą trenować, w czwartek znowu odpoczną, w piątek odbędą przedmeczowy rozruch, a w sobotę zakończą sezon.

Piłkarze wiedzą, o co - w sensie finansowym - grają. Za awans czeka ich dodatkowa premia. Na bieżąco otrzymywali meczowe premie. Ich część była uzależniona od lokaty zajmowanej w tabeli, strata do lidera nie mogła wynosić więcej niż 6 punktów. Tak się zdarzyło jednak tylko raz: po 20. kolejce, gdy Garbarnia miała o 7 punktów mniej od KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

„Brązowi” bardzo liczą na wsparcie kibiców w sobotnim meczu, ich liczne przybycie na stadion i gorący doping, a potem... wspólną radość z awansu. Klub uruchomi przedsprzedaż biletów. Będzie je można nabyć - w cenie 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy) - od dziś w barze „Po Schodkach” przy ul. Konopnickiej 92 (przy Rondzie Matecznego) i w kiosku Ruchu na Kurdwanowie przy ul. Witosa 25.

Garbarnia przygotowuje się do ligowego meczu, a jednocześnie jej obiekty służą sędziom, którzy prowadzić będą mecze podczas młodzieżowych ME. Dlatego przy Rydlówce jest dodatkowa ochrona, prowadzone są prace porządkowe.

Klub oczywiście myśli już o przyszłości, głównie o spełnieniu wymogów licencyjnych na grę w II lidze. Dokumenty w tej kwestii złożył Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w wymaganym terminie (czyli do 15 maja). Po ich weryfikacji uzupełnienia ma złożyć do 15 czerwca.

- Wszystkie wymogi podręcznika licencyjnego dla klubów drugiej ligi, za wyjątkiem zadaszenia dla minimum 250 osób, jesteśmy w stanie spełnić - mówi wiceprezes Garbarni. - W tym dotyczące między innymi liczby miejsc siedzących na trybunach - mamy ich ponad 900 - zaplecza szatniowego, miejsc dla sędziów, delegatów PZPN, monitoringu, punktu sanitarnego. Jesteśmy na etapie uzgadniania z PZPN projektu budowy trzech trybun - zgodnie z uchwałą futbolowej centrali, która obliguje kluby do konsultacji z nią, by mieć pewność, że nowy obiekt spełni wymogi licencyjne. Jeśli otrzymamy pozytywną opinię, to wtedy wystąpimy o pozwolenie na budowę, którą chcielibyśmy rozpocząć w trzecim lub czwartym kwartale bieżącego roku. Liczymy, że otrzymamy zgodę na grę w drugiej lidze bez konieczności zadaszenia trybuny. Nie ma sensu budować dachu na 250 osób tylko na jeden sezon, wydawać na to pieniądze, skoro powstanie on na nowej trybunie.

Wiceprezes Siedlarz nie obawia się czarnego scenariusza, czyli nieprzyznania licencji. Praktyka ich przyznawania, zwłaszcza dla ligowych beniaminków, pozwala bowiem na niespełnienie jednego z podstawowych wymogów. Dla Garbarni byłby to właśnie brak zadaszenia.

Źródło:


 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się