II liga koszykarzy: Zwycięstwa Wisły i AGH, porażka Cracovii

Pawel Panus
Pawel Panus
Rafał Zgłobicki z AGH
Rafał Zgłobicki z AGH Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Ze zmiennym szczęściem rywalizowały krakowskie drużyny, które walczą o awans do pierwszej ligi.

AZS AGH Kraków – MKKS Rybnik 97:50 (28:13, 21:8, 28:8, 20:21)
Punkty dla AGH:
Mamcarczyk 17, Jewuła 14, Czerwonka 13, Wasyl 12, Podworski 9, Borówka 8, Koperski 7, Szymański 7, Majka 6, Pieniążek 2, Dyrda 2.

Mecz rozpoczął od wsadu Bartłomieja Podworskiego i było w tym coś z symbolu, ponieważ jego drużyna zagrała efektownie i bardzo dobrze taktycznie. Po trzech minutach, kiedy na tablicy widniał remis 6:6, skończyła się wyrównana gra, a podopieczni Wojciecha Bychawskiego zaczęli uzyskiwać znaczną przewagę. I nie miało znaczenia, kogo szkoleniowiec wpuszczał na parkiet. W drugiej i trzeciej kwarcie akademicy „zmasakrowali” gości ze Śląska. Lekko odpuścili jedynie w końcówce meczu, ale i tak lider z Krakowa pokazał wielką klasę.

AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl – Wisła Kraków 63:78 (14:24, 15:13, 19:20, 15:21)
Punkty dla Wisły
: Czajkowski 18, Żaczek 14, Siwak 12, Gorgoń 12, Chrabota 7, Rerak 4, Gębala 4, Wojciechowski 4, Natkaniec 3.
Jest faktem, że zespół z Przemyśla jest w dołku, choć ma w składzie takie tuzy jak Grzegorz Płocica czy Artur Mikołajko. Przeciwko tym weteranom Wisła wystawiła młodzież, ba, gdy Mikołajko ze Skawą Wadowice grywał przeciw Wiśle, niektórych graczy „Smoków” nie było na świecie.
Po pięciu minutach wyrównanej walki krakowianie zaczęli zyskiwać przewagę. Wyróżnił się Wojciech Gorgoń, którego dwie trójki oraz udana akcja pozwoliły Wiśle objąć prowadzenie 16:11. Po rzucie Jakuba Żaczka z dystansu Wisła wygrywała 24:14. W dwóch kolejnych kwartach gospodarze starali się odrabiać straty, momentami zbliżali się na dwa, trzy punkty, ale podopieczni Piotra Piecucha wychodzili z opresji. W IV kwarcie krakowianie dali koncert gry i pokonali faworyta rozgrywek.

SSK Rzeszów – Cracovia 1906 Szkoła Gortata 79:62 (17:23, 22:12, 23:12, 17:15)
Punkty dla Cracovii
: Nowacki 13, Skubiński 12, Karpik 8, Medes 8, Pachołek 8, Ristić 6, Karliński 5, Salamon 2.

„Pasy” doznały kolejnej porażki, choć mecz zaczęły dobrze. Brak Sasnala i A. Załuckiego wykluczył możliwość wygranej.

Robert Lewandowski: Potencjały mamy, ale musimy z niego więcej wyciągnąć