II liga koszykarzy: Wisła Kraków uległa Zagłębiu

Pawel Panus
Pawel Panus
Nie udał się drużynie Wisły debiut przed własną publicznością. Mimo ambitnej walki górą było Zagłębie 71:62.

Przed tygodniem „Smoki” wygrały po dogrywce w Rybniku, ale trzeba być uczciwym, ż Zagłębie to drużyna o poziom lepsza od zespołu RMKS. Prowadzona przez doświadczonego szkoleniowca Tomasza Służałka ekipa z Sosnowca rozpoczęła mecz od prowadzenia 8:0 i nie oddała go do końcowej syreny.

Gospodarze zmuszeni byli gonić przeciwnika, ale wyniku gościom pilnował Karol Wójciak. Wisła koszykarza o takim zasobie umiejętności po prostu w swoim składzie nie ma i podopiecznym Piotra Piecucha pozostało jedynie walczyć i ambicją nadrabiać sportowe braki.

I trzeba przyznać, że wiślacy walczyli, starali się i za to należą się im brawa. W pierwszej kwarcie trzykrotnie doprowadzali do wyrównania i dopiero w połowie drugich 10 minut Zagłębie znów wyszło na wysokie prowadzenie. Tych strat nie udało się Wiśle zniwelować.

Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec 62:71 (22:31, 11:15, 10:16, 19:9)