I liga siatkarek: Zwycięstwo Solnej Wieliczka

Pawel Panus
Pawel Panus
Drużyna 7R Solnej gościła mistrza ubiegłego sezonu tych rozgrywek oraz murowanego kandydata do zwycięstwa rownież w obecnych rozgrywkach - Wisłe Warszawa. Od początku wiadomo było, że faworytem będzie zespół ze stolicy, jednak Wieliczanki znane ze swojej ambicji i waleczności (z tego powodu nazywane są w Solnym Mieście Tygrysicami) nie zamierzały odpuścić zdecydowanie bardziej doświadczonym rywalkom. Wygrały 3:2.

W pierwszym secie wyrównana walka toczyła się do stanu 10:10, lecz kiedy bardzo długą wymianę wygrała Wisła, emocje w tym secie się skończyły.(15:25). Drugi set przysporzył zgromadzonym kibicom dużo więcej emocji, a 7R Solnej udało się wyrównać stan rywalizacji dzięki mądrej grze w końcówce (25:23).

Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia wiślaczek 4:0 i mimo kilku zrywów miejscowych nie udało się przechylić szali na własną korzyść (21:25). W tym momencie wielu kibiców zapewne pomyślało, że to już koniec emocji tego dnia. Nic bardziej mylnego. Wieliczanki, które przyzwyczaiły swoich licznych fanów do odwracania losów meczu nie złożyły broni i doprowadziły do tie-breaka.(25:18).

W decydującym secie publiczność mogła podziwiać najlepsze widowisko w historii wielickiej siatkówki. Od samego początku trwała walka punkt za punkt, od stanu 13:13 Solna miała 3 piłki meczowe, jednak wszystkie z nich Warszawianki obroniły w pierwszej akcji. Przy stanie 16:17 to Zespół gości miał w górze piłkę meczową, jednak blok Judyty Gawlak dał wyrównanie gospodyniom. Kolejne akcje to pomyłki w ataku Katarzyny Mróz oraz Marty Wellny. Po ostatniej akcji w hali zapanowała euforia, jakiej jeszcze hala Solnego Miasta nie widziała. 7R Solna wygrała bardzo ważne starcie i utrzymała kontakt z czołówką ligi. W sobotę czeka ją kolejny trudny mecz, tym razem w Świeciu z brązowym medalistą poprzedniego sezonu-Jokerem.

Robert Lewandowski: Potencjały mamy, ale musimy z niego więcej wyciągnąć