I liga koszykarek: AZS Politechnika Korona miażdży rywalki

Pawel Panus
Pawel Panus
Lukasz Gdak
Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo. Do tego każde w imponujących rozmiarach. Tak sezon zaczeły akademiczki z Krakowa. I są liderem w grupie B.

Krakowianki zaczęły od solidnej gry na obwodzie i po rzutach za trzy punkty Alicji Grabskiej i trzykrotnie Katarzyny Homoncik prowadziły 12:4 w 3 minucie.

Przyjezdne spodziewały się, że w Krakowie nie będzie im łatwo, ale na pewno nie tego, że już po pierwszej kwarcie będa mogły zapomnieć o korzystnym wyniku. Trener AZS PK Wojciech Radzikowski rotował składem, ale i tak wyróżniała się wychowanka Wisły Alicja Grabska. Po rzucie za trzy reprezentantki Polski juniorek krakowianki prowadziły w 19 min 42:25.

Koszykarki ze Swarzędza obiecująco rozpoczęły trzecią kwartę, zdobyły sześć punktów z rzędu, ale gospodynie szybko opanowały sytuację Doipracy wzięła się Katarzyna Protasiewicz i błyskawicznie na tablicy widniał wynik 55:34. Do końca na parkiecie nie działo się już wiele ciekawego.

AZS Politechnika Korona Kraków – Lider Swarzędz 69:48 (28:14, 14;11, 15:11, 12:12)