Gwałtowna burza w Tarnowie, ranni i spore zniszczenia...

Gwałtowna burza w Tarnowie, ranni i spore zniszczenia [ZDJĘCIA INTERNAUTÓW]

Zdjęcie autora materiału
Amadeusz Calik

, Paweł Chwał

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Gwałtowna burza w Tarnowie, ranni i spore zniszczenia [ZDJĘCIA INTERNAUTÓW]
1/50
przejdź do galerii

©Artur Gawle

Gwałtowna burza przeszła przez Tarnów i okoliczne miejscowości. Jak informowali nasi Czytelnicy w wielu miejscach zalegały połamane gałęzie i drzewa. Na rynku w Tarnowie silny podmuch zerwał dach z remontowanej kamienicy. Od uderzenia pioruna zapalił się także las w Koszycach Małych. Służby dostały też informację o osobach, które zostały ranne w wyniku nawałnicy.
Zobacz galerię

Jak informował dyżurny straży pożarnej w Tarnowie - pożar lasu w Koszycach Małych był niewielki i udało się go szybko ugasić. Wiatr zerwał dachy z budynków w Gromniku, Świebodzinie i Lichwinie.

Po nawałnicy w wielu miejscowościach nie było prądu. To m.in Nowodworze, Poręba Radlna, Tarnowiec, Tuchów, Zawada, Łowczówek, Łowczów, Zabłędza, Piotrkowice, Tarnów Krzyż, Brzozówka, Ostrów, Łętowice, Wierzchosławice i Bogumiłowice.
Dostawca energii Tauron Dystrybucja SA informuje, że usuwanie awarii może potrwać jeszcze kilka godzin. Możliwe są też kolejne wyłączenia prądu, w celu usunięcia połamanych drzew zalegających na liniach energetycznych.

Do szpitali, w wyniku nawałnicy trafiło w sumie sześć osób. Troje z nich zostało poszkodowanych w samym Tarnowie. Na ulicy Warzywnej wiatr powalił na ziemię ponad 90-letnią kobietę, która przewracając się uderzyła głową o chodnik. Na ul. Lwowskiej odłamana gałąź drzewa uderzyła w głowę przechodzącego mężczyzynę, a na ul. 16 Pułku Piechoty poszkodowana została osoba, którą w wyniku przeciągu uderzyły drzwi.

Pogotowie interweniowało również w powiecie dąbrowskim. W Radwanie samochód najechał na leżący na drodze konar. Do szpitala zabrano dwie osoby, a w Małcu mężczyznę uderzyła w głowę dachówka, która spadła z dachu. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pogotowie interweniowało również na tarnowskim Rynku, ale na szczęście, pod elementami dachu, który spadł na płytę Rynku i ogródki kawiarniane nie było poszkodowanych.

Burza wyrządziła szkody w Twojej okolicy? Daj nam znać! Poinformujemy innych Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo!
 • Przyślij je na adres internet@gk.pl;
 • Wyślij za pomocą Facebooka: Gazeta Krakowska
 • Oznacz nas @gaz_krakowska we wpisie na Twitterze
 • Wpisz komentarz na forum pod artykułem;Autor: Paweł Chwał

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama