Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Grupa Poetica z Grębałowa świętowała jubileusz 10-lecia...

Grupa Poetica z Grębałowa świętowała jubileusz 10-lecia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Były przemówienia, podziękowania, łzy wzruszenia i salwy śmiechu podczas występów Grupy Poetica. Grębałowscy artyści świętowali wyjątkowy, bo dziesiąty jubileusz swojej działalności. W Klubie Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, gdzie zwykle wystawiają swoje teatralne przeboje i dowcipne skecze odwiedzili ich goście nie tylko z Nowej Huty, ale i z centrum Krakowa.
W tym uroczystym dniu życzenia kolejnych dziesiątek lat na artystycznej scenie życzyli Grupie Poetica radni dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie, radni miejscy, a nawet i sam Wojewoda Małopolski Józef Pilch. On od dawna kibicował artystom i bywał na większości ich występów, których od 2006 roku nie sposób zliczyć. Podczas benefisu Grupa Poetica zaprezentowała wybór najlepszych scen ze swoich różnorodnych programów artystycznych.


Autor: Marzena Rogozik

Przypomnijmy, że Poetica zadebiutowała specjalnym programem artystycznym o Janie Pawle II przygotowanym w 2006 roku z okazji rocznicy śmierci wielkiego Polaka. Sentymentalny i wzruszający występ trwał aż półtorej godziny. Po sukcesie swojego pierwszego programu Grębałowianie zaczęli tworzyć kolejne - tym razem na święto Niepodległości czy na Boże Narodzenie. Z czasem pojawiły się również zabawne skecze m.in. na Dzień Kobiet.

Życzymy Grupie Poetica kolejnych występów okraszonych brawami i zachowania jak najdłużej tej młodzieńczej energii i optymizmu.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się