Gmina Czernichów. Zwycięzcy wreszcie spięli linię ssawną....

Gmina Czernichów. Zwycięzcy wreszcie spięli linię ssawną. Wygrały też panie i młodzież

(EKT)

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Zwycięska drużyna z Rybnej z dumą prezentuje puchar
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©FOT. EWA TYRPA

Druhowie z Rybnej wygrali zawody sportowo-pożarnicze i będą reprezentować gminę Czernichów na zawodach powiatowych w przyszłym roku.
Wśród młodzieży i kobiet najlepsze okazały się drużyny z Wołowic. To właśnie na ich boisku sportowym przeprowadzono zawody.

Sędzia główny, Jacek Linca z Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze nr 3 w Krakowie, bardzo wysoko ocenił stopień przygotowania strażaków, a wójt Szymon Łytek świetną ich organizację.

Wraz z nim puchary i nagrody wręczali m.in. Zbigniew Kędzierski, przewodniczący Rady Gminy i Bernard Robol, wicemer Neuvy we Francji, partnerskiego miasta gminy Czernichów, gdzie obecnie przebywa z grupą rodaków.

Marcin Malik, dowódca drużyny z Rybnej podkreśla, że strażacy dużo ćwiczą, ale na zawodach wystarczy małe potknięcie, by nie zdobyć pucharu. Tak było w zeszłym roku, gdy OSP znalazła się na czwartym miejscu. - Nie zgraliśmy się tak, by od razu zostały spięte linie ssawne. Tym razem udało się - mówi dowódca.

Satysfakcji z wyniku zawodów nie ukrywa też Marian Paszcza, prezes wołowickiej OSP, która wzbogaciła się o trzy puchary. Zawody wygrały kobiety w swojej kategorii, II m. zajęły panie z Dąbrowy Szlacheckiej a III - z Przegini Narodowej. W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopcy i dziewczęta z Wołowic wygrali zawody. Wśród dziewcząt II m. zdobyła OSP z Kłokoczyna, III - z Czernichowa. Wołowiccy chłopcy pokonali rywali z Czułówka - II m. i Kłokoczyna - III m.

W kategorii seniorów tuż za strażakami z Rybnej ulokowały się OSP z Czułówka, za nimi - z Zagacia. Skład zwycięskiej drużyny: Adam Bałuszek, Tomasz Bantkowski, Krzysztof Kapusta, Wojciech Kromka, Jędrzej Kwoka, Szymon Lenik, Dawid Malik, Marcin Malik, Damian Sawina, Mateusz Tekieli, Łukasz Żmuda.

WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 12. Zróbże, idźże, weźże

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama