Futbol amerykański: W derbach Małopolski górą Silvers Olkusz [ZDJĘCIA]

Pawel Panus
Pawel Panus
W najciekawszym meczu południowej grupy drugiej ligi dwa punkty zdobyli Silvers Olkusz i objęli prowadzenie w tabeli.

Początek meczu opóźnił się z powodu burzy. Faworytem byli mierzący w mistrzostwo grupy krakowianie, którzy wrócili na obiekt Juvenii i przed sezonem dokonali wielu wzmocnień. To jednak goście z Olkusza pierwsi przeszli do ataków i całkowicie przejęli kontrolę nad wydarzeniami. Po 24 minutach prowadzili 22:0 i zanosiło się na nokaut miejscowych.

Na szczęście dla Tigers zarządzono przerwę, w której dokonano rachunku sumienia. W kolejnych dwóch kwartach rolę się odwróciły i ton wydarzeniom nadali miejscowi. Olkuszanie desperacko się bronili i gdyby zawody trwały nieco dłużej, to krakowianie odrobili by straty z nawiązką.
W tabeli Prowadzą Silvers z dorobkiem 4 „oczek”, Togers zajmują ostatnią pozycję.

Kraków Tigers – Silvers Olkusz 20:22 (0:8, 0:14, 6:0, 14:0)