Ekstraklasa siatkarek. Talas wybrała Kraków

Ekstraklasa siatkarek. Talas wybrała Kraków

Paweł Panuś

Dziennik Polski 24

Ekstraklasa siatkarek. Talas wybrała Kraków
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©fot. Joanna Urbaniec, archiwum

Trefl Proxima pozyskał rozgrywającą reprezentacji Węgier Zuzannę Talas, która ma być największą gwiazdą drużyny, a być może całych rozgrywek
Trefl Proxima Kraków kompletuje skład na nowy sezon, w którym zadebiutuje w ekstraklasie. Wszystko wskazuje na to, że beniaminek zaliczać się będzie do grona najlepszych drużyn.

Zanim zarząd klubu zaczął negocjacje z zawodniczkami, postarał się, by nadal trenerem był Alessandro Chiappini. Z Włochem udało się dojść do porozumienia i podpisać roczną umowę z opcją przedłużenia na kolejny sezon. Chiappini łączy pracę w Krakowie z obowiązkami selekcjonera reprezentacji Słowenii, z którą osiąga bardzo dobre wyniki.
Obowiązki reprezentacyjne sprawiają, że główny ciężar odpowiedzialności za przygotowanie zespołu spada na asystenta Filipa Brzezińskiego. Chiappini ma dojeżdżać na kilka dni, a na stałe do Krakowa przyjedzie 17 września. Tego samego dnia pracę w Proximie rozpocznie nowy statystyk Fabio Gabban, który pracował z Chiappinim kilka lat temu w Atomie, a teraz współpracuje z nim w reprezentacji Słowenii.

W sztabie szkoleniowym nowa twarzą jest także były siatkarz Marek Mroczek, który razem z Przemysławem Gaszyńskim odpowiadać będą za przygotowanie fizyczne zespołu. Drugim asystentem szkoleniowca został Mateusz Czerwiński, a fizjoterapeutką Dominika Bogaczyk.

- Rozmawialiśmy także z trenerem Atomu Trefla Tomaszem Olenderkiem - mówi szef Proximy Łukasz Kadela. - On chciał być w Krakowie asystentem, ale trener Chiappini wolał sprawdzonego Filipa Brzezińskiego. Z tego, co wiem trener Olenderek trafił do Legionovii. Jestem zadowolony z tego, że udało nam się skompletować sztab ludzi, którzy znają się na swojej robocie. Nie tylko w siatkówce zgrany team jest podstawą sukcesów - dodaje.

Klub rozpoczął prezentację zawodniczek, z którymi podpisał umowy na kolejny sezon. Rozgrywającymi zostały Adrianna Budzoń, która występowała w Proximie w minionym sezonie oraz pierwsza rozgrywająca reprezentacji Węgier Zuzanna Talas. To 23-letnia zawodniczka, która ostatnio występowała w Linamar Bekescsabai RS. W dorobku ma dwa mistrzostwa swego kraju oraz triumf w Lidze Europejskiej w 2015 roku.

- Zawodniczka stwierdziła, że nadszedł czas na zmianę otoczenia. Cieszymy się, że wybrała Kraków, choć miała sporo innych propozycji. Zawodniczka w takim wieku i na takiej pozycji jest łakomym kąskiem dla wielu klubów. Dołączy do nas 17 września, po zakończeniu czasu dla reprezentacji. Wkrótce informować będziemy o kolejnych wzmocnieniach składu - mówi Kadela.

Oprócz spraw transferowych działacze Trefl Proximy pilnują, by na czas oddana została do użytku hala sportowa przy ul. Ptaszyckiego. Remont trwa, na razie zakończyły się prace na zewnątrz, cały czas trwają gruntowne zmiany wewnątrz budynku, który musi spełniać wszystkie wymogi Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

 

#TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama