Dzięki tej karcie oświęcimianie będą mieć zniżki na...

Dzięki tej karcie oświęcimianie będą mieć zniżki na pływalnię, lodowisko, do kina i muzeum

Zdjęcie autora materiału
Bogusław Kwiecień

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Karta mieszkańca będzie uprawniała do zniżek m.in. przy korzystaniu z krytej pływalni
1/4
przejdź do galerii

Karta mieszkańca będzie uprawniała do zniżek m.in. przy korzystaniu z krytej pływalni ©Urząd Miasta w Oświęcimiu

Karty będą wydawane w wydziale spraw obywatelskich Urzędu Miasta przy ul. Solskiego 2 od 3 lipca. Zaczną obowiązywać od września
Od 3 lipca oświęcimianie będą mogli składać wnioski o wydanie kart mieszkańców, które będą uprawniać do ulg w różnych miejskich placówkach. Będą obowiązywać od 1 września tego roku.

Na początek posiadacze Oświęcimskiej Karty Mieszkańca będą płacić o 25 proc. mniej za korzystanie z obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, tj. lodowiska i krytej pływalni, której przebudowa dobiega końca. Oddanie jej do użytku przewidziane jest na wrzesień.
Ze zniżki w takiej samej wysokości będzie można skorzystać przy zwiedzaniu Muzeum Zamek lub wybraniu się na seanse filmowe w Naszym Kinie, działającym w Oświęcimskim Centrum Kultury. – Na pewno wyrobię sobie taką kartę. Przy wyjściu na ślizgawkę czy na basen, szczególnie z całą rodziną, będzie można zaoszczędzić trochę pieniędzy – uważa Zbigniew Wójcik, mieszkaniec Oświęcimia.
6 zdjęć
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Polskiego

Jak kiedyś mieszkańcy Oświęcimia spędzali zimę w mieście [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Jak kiedyś mieszkańcy Oświęcimia spędzali zimę w mieście [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Link do głównego zdjęcia

©Zbiory Łukasza Szymańskiego


Karty będą wydawane w wydziale spraw obywatelskich Urzędu Miasta przy ul. Solskiego 2, pok. 6. Otrzyma ją każda osoba zamieszkała w Oświęcimiu i odprowadzająca podatki do tutejszego urzędu skarbowego oraz członkowie rodziny z nią zamieszkujący, dzieci z domu dziecka i rodzin zastępczych, a także bezrobotni. Plastikowa karta z indywidualnym numerem będzie wydawana bezpłatnie na okres pięciu lat. Znajdzie się na niej kod kreskowy, numer, termin ważności, imię i nazwisko oraz zdjęcie. Ubiegając się o kartę, trzeba będzie przedstawić dowód osobisty, pierwszą stronę zeznania PIT za rok poprzedni poświadczoną przez Urząd Skarbowy w Oświęcimiu. Potrzebna będzie też aktualna fotografia, a w przypadku uczniów czy studentów legitymacja szkolna lub indeks.

Dodatkowe dokumenty będą wymagane w przypadku dzieci z rodzin zastępczych, domu dziecka, osób niepełnosprawnych czy bezrobotnych. Po złożeniu wniosku karta będzie wydawana w terminie do 10 dni. Szczegółowe informacje i wzory wniosków znajdują się na stronie www.um.oswiecim.pl w zakładce Oświęcimska Karta Mieszkańca. Będzie ona obowiązywać od 1 września. Ulgi mają być rozszerzane.
WIDEO: Przez Oświęcim przeszedł 26. Marsz Żywych. Kilka tysięcy osób oddało hołd ofiarom Holokaustu

Źródło: TVN24, x-news

Czytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama