Działkowcy kontra S7. Szykują się do protestu

Działkowcy kontra S7. Szykują się do protestu

Marzena Rogozik

Dziennik Polski 24

Zesławice. Działkowcy z ogrodu „Budowlanka” przy ul. Morcinka nie są przeciwni budowie drogi S7. Chcą jedynie, by zmieniono jej przebieg. Aktualny wariant wytyczony przez środek ogrodu zniszczy większość działek. Protest działkowców w obronie ogrodu rozpocznie się 29 lipca o godz. 12.
By uratować blisko 100 ogródków naprzeciwko zalewu w Zesławicach działkowcy przygotowali 19 transparentów, z którymi wyjdą w sobotę przed bramę nr 2. Zawisną one na wejściach na teren „Budowlanki”. Wśród nich znalazły się m.in. hasła: „Drogi budują, działki rujnują”, „Żądamy ochrony terenów działkowych” czy „Działka to wypoczynek dla rodziny, a nie spaliny”.

- Jestem zwolennikiem trasy S7, ale nie w tym miejscu.
My sugerujemy tereny niezagospodarowane poza naszymi działkami, w których urządzenie włożyliśmy przecież dużo pracy - mówi Katarzyna Marzec, działkowiec od 23 lat. Wtóruje jej Włodzimierz Seweryński, który dużym nakładem finansowym odremontował zaniedbaną kiedyś działkę dla swojej rodziny.- Niestety urząd wydawał pozwolenia na budowę nowych domów, w czasie gdy było już wiadomo, że kiedyś poprowadzona zostanie tamtędy droga S7 - mówi Jerzy Płaszewski, wiceprezes ROD „Budowlanka”. Teraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad forsuje wariant przez ogród, choć wcześniej były też inne. Działkowcy jednak nie tracą nadziei. - Jest jeszcze czas na zmianę przebiegu trasy tak, by zniszczyć jak najmniej zieleni - przekonują.

Wśród nich wiele jest osób niepełnosprawnych, dla których ta enklawa zieleni to miejsce, w którym czują się komfortowo i swobodnie.

Działkowcy zachęcają ekologów i tych, którym na sercu leży zieleń, by dołączyli do protestu. - Chcemy ratować zieleń, zwierzęta i ptaki. Sprzeciwiamy się betonowaniu miasta - mówi Amelia Juszczak-Michalska prezes ROD „Budowlanka”. Działkowcy już zapowiadają kolejny protest we wrześniu. Tym razem pod magistratem.
Czytaj także

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  trochę w czas..

  luke (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  wariant przez dzialki jest tym "aktualnym" od przynajmniej 5ciu lat. W między czasie jeszcze pólnocna obwodnica zaczeła być realizowana z którą to drogą S7 musi zostać podłaczona a to jest możliwe...rozwiń całość

  wariant przez dzialki jest tym "aktualnym" od przynajmniej 5ciu lat. W między czasie jeszcze pólnocna obwodnica zaczeła być realizowana z którą to drogą S7 musi zostać podłaczona a to jest możliwe raczej tylko w tym rejonie. Droga będzie szła tamtendy na estakadzie więc może ogródki po spodem ocaleją :) Zawsze można posprawdzać zezwolenia na budowe domów na działkach, usunąć samowolki i zobaczyć co zostanie.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama