Czas na Summer Music Festival 2017

Czas na Summer Music Festival 2017

Jolanta Białek

Dziennik Polski 24

Wieliczka. Renomowana impreza, organizowana już od 11 lat, rozpocznie się 1 lipca. Koncerty - w najpiękniejszych plenerach i obiektach miasta - potrwają cały tydzień.
Inauguracja XI Summer Music Festival odbędzie się tradycyjnie na dziedzińcu Zamku Żupnego. Tym razem wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Policji Holandii (sobota, godz. 19.30).

Drugi koncert zaplanowano już w niedzielę, w tym samym miejscu. To widowisko baletowe „Maria Callas” w wykonaniu Lyrics Dance Company z Włoch (godz. 19.30), a w poniedziałek święto muzyki „powędruje” do podziemi. W komorze Warszawa można będzie posłuchać Michała Szpaka (godz. 18).

Festiwalowych wydarzeń będzie w sumie siedem, a scenerią gali finałowej stanie się - jak zwykle - Rynek Górny. Koncert „The Beatles - symfonicznie” zespołu Żuki i Orkiestry Obligato odbędzie się tam 8 lipca (godz. 19.30, wstęp wolny).

SMF, organizowany przez Polskie Towarzystwo Straussowskie we współpracy m.in. z Muzeum Żup Krakowskich i gminą Wieliczka, to zawsze muzyczna różnorodność i propozycje dla osób w różnym wieku. Inne wydarzenia imprezy to m.in.: koncert „Pan Brzechwa robi show” (5 lipca, godz. 18, Kampus Wielicki) i recital Juliana Mere „Moje inspiracje” (6 lipca, godz. 19.30, hotel Turówka). Program festiwalu jest dostępny na fanpage’u Wieliczki.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie? - odcinek 7

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
>>> Zobacz inne odcinki CO TY WIESZ O KRAKOWIECzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama