Cracovia nie zgłosiła do rozgrywek II drużyny

Cracovia nie zgłosiła do rozgrywek II drużyny

Tomasz Bochenek

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Cracovia II ukończyła miniony sezon na drugim miejscu w tabeli
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©Fot. Anna Kaczmarz

IV liga piłkarska. - Pewnie ja trochę tego nie dopilnowałem, bo wyjechałem na wczasy. Ale zespół do rozgrywek oczywiście zgłosimy, zajmiemy się tym niezwłocznie - deklaruje prezes Pcimianki Jan Pawlik.
Do wczoraj Małopolski Związek Piłki Nożnej nie otrzymał zgłoszeń dwóch drużyn, które w sezonie 2017/2018 mają prawo występować w krakowsko-oświęcimskiej grupie IV ligi. Jedną z nich jest Pcimianka, drugą - Cracovia II.

Termin zgłoszeń dawno już minął. W regulaminie czytamy: „Kluby wszystkich klas mogą zgłaszać do rozgrywek na następny sezon dowolną liczbę zespołów - w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 maja każdego roku. W przypadku nienadesłania zgłoszenia w ww. terminie klub może być niedopuszczony do rozgrywek”.

Słowo „może” jest tu kluczowe. Dzięki niemu furtka do gry w IV lidze wciąż przed Cracovią II i Pcimianką jest otwarta.

Wiadomo, że klub z Pcimia będzie chciał z niej skorzystać. Musi jednak nie tylko wyrazić chęć gry, ale i uzyskać licencję na występy w IV lidze (nie uzyskała jej także Cracovia II - Małopolski Związek Piłki Nożnej poinformował o tym pocztą mailową i tradycyjną oba kluby).

W przypadku Pcimianki konieczne jest dopuszczenie do użytku (tzw. odbiór) boiska na kolejny sezon.

Jan Pawlik: - Przedstawiciele Małopolskiego Związku Piłki Nożnej chcieli do nas przyjechać w tym celu w lutym. Nie zgodziłem się, nie wiedzieliśmy wtedy, czy się utrzymamy w czwartej lidze. A odbiór to wydatek dla klubu, 300 złotych. Kiedy rok temu wywalczyliśmy awans z „okręgówki”, odbiór boiska na czwartą ligę mieliśmy w lipcu.

Andrzej Godny, przewodniczący Wydziału Gier Małopolskiego ZPN: - Proponowaliśmy Pcimiance odbiór boiska nie w lutym, a w marcu. W tym samym terminie, co w przypadku Dalinu Myślenice. Gdyby klub z Pcimia wtedy się zgodził, miałby sprawę załatwioną - niezależnie od tego, w jakiej klasie rozgrywkowej przyszłoby mu grać w sezonie 2017/18.

O ile w przypadku Pcimianki mamy do czynienia z jasną deklaracją dalszych występów w IV lidze (wczoraj działacze wykonali już ruchy w tym kierunku), o tyle podobne stanowisko Cracovii byłoby w tej chwili zaskoczeniem.

- Zmienimy strukturę klubu. Wstępnie chcemy wycofać drugi zespół z rozgrywek, postawić na drużynę juniorów - powiedział 22 czerwca Michał Probierz na swojej pierwszej konferencji w roli trenera Cracovii.

Twardego stanowiska w sprawie likwidacji zespołu rezerw klub dotychczas nie wydał. Natomiast zgłaszając do rozgrywek MZPN na sezon 2017/18 wiele drużyn, tę IV-ligowych seniorów akurat pominął.

Od decyzji Cracovii zależy los Orła Piaski Wielkie, który zakończył rozgrywki 2016/17 na 14. miejscu. Jeśli rezerwy „Pasów” zostaną wycofane, Orzeł się utrzyma. Z kolei zarezerwowane dla niego miejsce w klasie okręgowej zajmie Bibiczanka (najlepszy z wicemistrzów klasy A).

Przypomnijmy, że do IV-ligowych rozgrywek przystąpi jednak Iskra Klecza (zaraz po zakończeniu minionego sezonu klub ogłosił wycofanie zespołu, następnie zmienił plany). Kampania 2017/2018 w grupie zachodniej małopolskiej IV ligi rozpocznie się 12 sierpnia.

SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ja pi....lę

  mel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Co za idiota używa słowa "kampania" w znaczeniu "sezon"?!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama