Chciała handlować podróbkami szczoteczek i perfum

Chciała handlować podróbkami szczoteczek i perfum

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Chciała handlować podróbkami szczoteczek i perfum

©Fot. KPP Kraków

395 opakowań końcówek wymiennych szczoteczek elektrycznych, 172 opakowania maszynek do golenia i 28 flakoników wyrobów perfumowanych - to towar, który znaleźli i zabezpieczyli funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
Chciała handlować podróbkami szczoteczek i perfum

©Fot. KPP Kraków

Informacje o tym przestępstwie dotarły do policji dzięki przedstawicielowi jednej z pokrzywdzonych firm. Powiadomił on o podejrzeniu działania na szkodę reprezentowanej przez niego firmy w zakresie ochrony znaku towarowego.

Zgłaszający wskazał, że sprawca, za pośrednictwem portalu aukcyjnego, sprzedawał podrobione produkty. Swoją działalnością narażał właścicieli marek na utratę dobrego wizerunku i straty finansowe. Śledczy zaczęli dochodzenie, co doprowadziło ich do 37-letniej sprawczyni przestępstwa.

Funkcjonariusze wytypowali jej miejsce zamieszkania, podczas przeszukania znaleźli i zabezpieczyli podrobiony towar: maszynki do golenia, końcówki szczoteczek elektrycznych, wyroby perfumowane. Jak oszacowano, kobieta wprowadzając do handlu ten towar naraziłaby właścicieli znaków towarowych na szkodę w wysokości co najmniej 48 000 zł.

37-latka usłyszała trzy zarzuty nielegalnego używania znaków towarowych. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.

WIDEO: Magnes. Kultura Gazura - odcinek 14

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze MiastoKomentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo