Centralna Liga Juniorów U-17: Cracovia zremisowała z Koroną Kielce i nie zagra w półfinale mistrzostw Polski

Jerzy Filipiuk
Anna Kaczmarz
Piłka nożna. W meczu 14., ostatniej kolejki grupy D Centralnej Ligi Juniorów U-17 Cracovia tylko zremisowała w Michałowicach z Koroną Kielce 2:2 i nie awansowała do półfinału mistrzostw Polski.

Zajmującym trzecie miejsce w tabeli „Pasom”, aby znaleźć się w gronie czterech najlepszych drużyn w kraju, potrzebne było zwycięstwo w spotkaniu z liderem tabeli Koroną i porażka wicelidera Resovii u siebie z outsiderem KKP Korona Kielce.

Ten drugi warunek został spełniony, gdyż rzeszowianie sensacyjnie przegrali 2:3. Niestety, Cracovia - mimo prowadzenia 2:0 już po kwadransie gry oraz 2:1 do 89 minuty - tylko zremisowała i pozostała na trzecim miejscu w tabeli.

Prowadzenie dla Cracovii uzyskał Biernat, który wykorzystał dośrodkowanie Rakoczego z rzutu wolnego. Wkrótce potem akcja tych samych zawodników zakończyła się wykorzystaniem sytuacji sam na sam z bramkarzem przez tego pierwszego. Kielczanie przez godzinę praktycznie ani razu nie zagrozili poważniej bramce rywali.

Gospodarze mieli okazję na podwyższenie wyniku, jednak Biernat i Smołaga zmarnowali sytuację dwóch na jednego, piłkę przejęli goście i po kontrze zdobyli kontaktowego gola po strzale Górskiego.

Chwilę później kielczanie, a konkretnie Gawlik, nie wykorzystali rzutu karnego, podyktowanego za faul, a w 73 minucie stracili jednego zawodnika (czerwona kartka Rogozińskiego za dwie żółte), ale do końca meczu dążyli do wyrównania i ostatecznie dopięli swego po indywidualnej akcji D. Lisowskiego.

Cracovia – Korona Kielce 2:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Biernat 10, 2:0 Biernat 15, 2:1 Górski 59, D. Lisowski 79.

Cracovia: Mrozek – Podyma (65 Smołaga), Barański, Lasek, Jurek – Kędzior (55 Tatar), Jeż (62 Hajdacz), Rakoczy (75 Pałkowski), M. Feret (70 Śledź) – Biernat, Bała (60 Kawaler).