Cenna zaliczka Garbarni Kraków w meczu z Tomasovią

Jerzy Filipiuk
Piłka nożna. W pierwszym meczu dwustopniowych eliminacji o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-18 Garbarnia Kraków wygrała na własnym boisku z Tomasovią Tomaszów Lubelski 4:1.

„Młode Lwy” zaprezentowały w pierwszej połowie spotkania dużą skuteczność. Nie załamały się szybkim prowadzeniem gości, po ponad kwadransie gry doprowadziły do wyrównania, a w końcówce pierwszej połowy zdobyły aż trzy gole.

Po zmianie stron obie drużyny szukały okazji do zmiany wyniku, jak się potem okazało – bezowocnie. Przyjezdni liczyli na zmniejszenie strat, które stworzyłoby im lepszą pozycję wyjściową przed meczem u siebie. O awans do CLJ rywalizują już po raz drugi z rzędu.

Trzybramkowe zwycięstwo to duża zaliczka krakowian przed meczem rewanżowym spotkaniem, które rozegrane zostanie w najbliższą środę. Podopieczni trenera Stanisław Śliwa mają dużą szansę na wyeliminowanie rywala i awans do drugiego, decydującego etapu rozgrywek.

W pierwszym meczu innej pary barażowej Juventa Starachowice przegrała przed własną publicznością z Elaną Toruń 0:1 (0:0). Gra była wyrównana, zacięta. Gospodarze, w którym wystąpił tylko jeden zawodnik z rocznika 1999, straciła bramkę w 87 minucie po stałym fragmencie gry.

Garbarnia Kraków – Tomasovia Tomaszów Lubelski 4:1 (4:1)

Bramki: 0:1 Dudziński 13, 1:1 Piotrowski 29, 2:1 Piotrowski 41, 3:1 Mruk 44, 4:1 Wąsik 45.