Andrzej Mikołajewski dyrektorem ZIKiT

Andrzej Mikołajewski dyrektorem ZIKiT

Arkadiusz Maciejowski

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Andrzej Mikołajewski dyrektorem ZIKiT

©ZiKiT

Kadry. Nowy szef największej jednostki miejskiej to zaufany człowiek Tadeusza Trzmiela, wiceprezydenta Krakowa. Przez lata był związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej.
Andrzej Mikołajewski dyrektorem ZIKiT

©ZiKiT

Andrzej Mikołajewski, były krakowski radny i były pracownik Agencji Rozwoju Miasta, wygrał konkurs na dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Pracę w tej miejskiej jednostce, odpowiedzialnej m.in. za remonty dróg, ma rozpocząć już jutro. Będzie zarabiał co najmniej 11 tys. zł miesięcznie (8,5 tys. zł podstawy i 2,5 tys. zł dodatku funkcyjnego).

Marcin Korusiewicz, dotychczasowy szef ZIKiT ma natomiast zostać teraz wiceprezesem spółki Trasa Łagiewnicka, w której ostatnio pracował jego następca.


Andrzej Mikołajewski ma 62 lata. Jest absolwentem AGH (Wydział Elektrotechniki), ukończył też studia podyplomowe z zarządzania. - Posiada duże doświadczenie zawodowe zarówno na wyższych stanowiskach urzędniczych, jak i wykonawczych, nabyte w ramach realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych. Wśród nich warto wymienić koordynację i nadzór nad takimi projektami jak Krakowski Szybki Tramwaj czy hala widowiskowo-sportowa w Czyżynach - wymienia Jan Machowski z biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa.

I dodaje, że Andrzej Mikołajewski był m.in. dyrektorem Wydziału Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Wojewódzkim, pracował na stanowisku kierownika w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego. Przez prawie 10 lat był zastępcą dyrektora ds. inwestycji w Agencji Rozwoju Miasta, a ostatnio - od 2016 roku - pracował na kierowniczym stanowisku w spółce Trasa Łagiewnicka.

Wiele osób znających nowego dyrektora ZIKiT podkreśla, że jest zaufanym człowiekiem Tadeusza Trzmiela, wiceprezydenta Krakowa, z którym zna się od lat. - Nie dziwi mnie to, że akurat on został szefem ZIKiT. Ideologicznie na pewno mu też blisko do prezydenta Majchrowskiego, obaj związani byli z lewicą - komentuje Bolesław Kosior, radny miejski (PiS), który zasiadał w Radzie Miasta Krakowa już w latach 90. ubiegłego wieku, kiedy radnym był też Andrzej Mikołajewski. - Nie zapadł mi jednak z tamtych czasów w pamięć jakąś szczególną działalnością dla samorządu - dodaje Kosior.

W samych superlatywach o Andrzeju Mikołajewskim wypowiada się z kolei Jerzy Marcinko, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, a do niedawna także szef Trasy Łagiewnickiej. - Poznałem na stopie zawodowej pana Mikołajewskiego już wiele lat temu i uważam, że jest fachowcem od inwestycji transportowych. Dlatego m.in., gdy byłem szefem Trasy Łagiewnickiej, sprowadziłem go do tej spółki - podkreśla Jerzy Marcinko.

Do konkursu na dyrektora ZIKiT zgłosiło się siedem osób. Wymogi formalne spełniło sześć. Wśród nich był m.in. Leszek Grudziński, który obecnie pełni funkcję kierownika działu administracji i zamówień publicznych Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, oraz Józef Kała, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (ostatecznie sam zrezygnował z walki o fotel szefa ZIKiT).

Z Andrzejem Mikołajewskim nie udało nam się wczoraj skontaktować. Miał wyłączony telefon.

Czytaj także

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a podobno

  komuna sie skonczyla (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

  a tu w najlepsze komuchy rzadza.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To zikit jeszcze istnieje?

  Burmistrz Nowej Huty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Chyba tylko po to zeby upchac na stolkach znajomkow i lojalnych w wyborach samorzadowych.Jesli powstaly nowe chlewy typu ZZM i ZIM bo zikit nie radzil sobie w niczym to po co taka instytucja w...rozwiń całość

  Chyba tylko po to zeby upchac na stolkach znajomkow i lojalnych w wyborach samorzadowych.Jesli powstaly nowe chlewy typu ZZM i ZIM bo zikit nie radzil sobie w niczym to po co taka instytucja w ktorej normalny mieszkaniec nie ma szans na prace funkcjonuje?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  istnieje

  i ma sie dobrze (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  zobacz tylko ilu zartudnienionych tam jest, wlos sie jezy na glowie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  art

  ron. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  wszystko byłoby ok jeżeli obecne tzw. urzędy zredukowano by o 80%

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nowe

  ynh (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10

  Też się czepiają ,przecież Majchrowski nie miał żadnego doświadczenia w administracji publicznej a został wojewodą

  Po co te wszystkie doświadczenia ,skoro radni tworzą zarząd inwestycji ,który ma...rozwiń całość

  Też się czepiają ,przecież Majchrowski nie miał żadnego doświadczenia w administracji publicznej a został wojewodą

  Po co te wszystkie doświadczenia ,skoro radni tworzą zarząd inwestycji ,który ma zdjąć z ZIKiT wszystkie zadania inwestycyjne i zostanie im tylko zarządzanie drogami ,które to ograniczenie zadań sprawi zapewne redukcję rekordowej ilości urzędników z 500 do 50
  Wówczas dopiero tworzenie nowej jednostki ma sens zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kiedy Majchrowski był WOJEWODĄ ...

  JAREX (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  ... bo ja takich czasów nie pamiętam (a ładnych parę lat już sobie liczę).


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zamiast pytac i zawracac glowe

  zumi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  wpisz w wyszukiwarke i tam przeczytasz: W latach 1996–1997 pełnił funkcję wojewody krakowskiego z ramienia SLD.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama