Alternatywne spacery po Nowej Hucie

Alternatywne spacery po Nowej Hucie

Marzena Rogozik

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Podczas pierwszego spaceru krakowianie zwiedzali Mogiłę
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©Archiwum

Inicjatywa. Dziesięć spacerów po ciekawych miejscach w Nowej Hucie czeka wszystkich, którzy wezmą udział w nowym projekcie Ośrodka Kultury im. Norwida: „Alternatywny przewodnik po Nowej Hucie”. Efektem spacerów będzie wydanie papierowe i elektroniczne alternatywnego przewodnika po Nowej Hucie i jej dziejach.
Opócz spacerów 10 spacerów ośrodek przygotował też pięć prelekcji o niebanalnych historiach z terenów Nowej Huty oraz BarCamp - prezentację ciekawych nowohuckich miejsc i inicjatyw. - Pokażemy, że Nowa Huta to miejsce, które tętni życiem - mówi Jarosław Klaś z OKN, pomysłodawca i koordynator projektu. Alternatywny przewodnik powstanie przy udziale aż 30 osób: znawców dzielnicy, lokalnych historyków, blogerów, artystów czy aktywistów.

Pierwszy spacer odbył się w minioną niedzielę - szlakiem kapliczek i starych chałup w Mogile. Kolejny - tym razem przez Łąki Nowohuckie i las Mogilski do wałów wiślanych zaplanowano na 9 lipca. Zapisy trwają do 6 lipca. Wystarczy wysłać wiadomość na: j.klas@okn.edu.pl.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie? - odcinek 8

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
>>> Zobacz inne odcinki CO TY WIESZ O KRAKOWIECzytaj także

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo

  Gry On Line - Zagraj Reklama