2. liga. Garbarnia Kraków zapewniła sobie miejsce w barażach o awans do 1. ligi!

Jerzy Filipiuk
Tomasz Ogar (drugi z lewej) w tym sezonie strzelił 11 bramek
Tomasz Ogar (drugi z lewej) w tym sezonie strzelił 11 bramek Andrzej Wiśniewski
II liga piłkarska. Garbarnia Kraków dzięki zwycięstwu w Puławach z Wisłą 2:0 i tylko remisowi Radomiaka w Bełchatowie z GKS 0:0 zapewniła sobie czwarte miejsce w tabeli i prawo gry w barażach z 15. zespołem I ligi!

Goście od początku meczu szukali okazji na zdobycie gola. Dwie miał Tomasz Ogar, ale najpierw strzelił niecelnie, a potem przegrał pojedynek z bramkarzem. W rewanżu Kacper Szymankiewicz posłał piłkę obok słupka.

Potem ponownie na dwie groźne sytuacje krakowian puławianie odpowiedzieli jedną. Strzały Szymona Kiebzaka i Wojciecha Wojcieszyńskiego sparował Tomasz Pawlikowski, a Marcin Cabaj wyszedł obronną ręką w sytuacji sam na sam z Piotrem Zmorzyńskim.

Na początku drugiej połowy rozgrywający pierwszy mecz w rundzie wiosennej w II lidze Michał Kitliński (długo leczył kontuzję) uderzył obok słupka. Gospodarze zrewanżowali się strzałem Dawida Pożaka nad bramką.

W 57 minucie padł upragniony przez garbarzy gol. Po rzucie wolnym piłkę do siatki skierował Tomasz Ogar. Była to jego jedenasta bramka w bieżącym sezonie. Potem szczęścia próbował Kiebzak, ale strzelił za wysoko.

„Brązowi” do końca spotkania pilnowali prowadzenia, a jednocześnie szukali okazji do podwyższenia wyniku. I znaleźli ją w 80 minucie, gdy do bramki trafił Serhij Krykun.

Mecze barażowe zostaną rozegrane 9 i 13 czerwca. Gospodarzem pierwszego z nich będzie Garbarnia.

Wisła Puławy – Garbarnia Kraków 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Ogar 57, 0:2 Krykun 80.

Wisła: Pawlikowski – Sedlewski, Poznański, Żemło, Łytwyniuk – Pożak (62 Patejuk), Kobiałka (70 Brzeski), Popiołek (46 Hirsz), Szymankiewicz, Zmorzyński (81 Biernat) – Zulciak.

Garbarnia: Cabaj – Furtak, Wrześniewski (56 Garzeł), Kalemba, Pietras – Wójcik (82 Gawle), Masiuda, Wojcieszyński, Kitliński – Ogar (64 Krykun), Kiebzak (88 Ciesielski).

Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock). Żółta kartka: Furtak.