Prymakowska po raz ósmy

STM
LEKKA ATLETYKA. W niedzielę, w Murowanej Goślinie rozegrane zostały tradycyjne, odbywające się już po raz czternasty, Mistrzostwa Polski weteranów w półmaratonie.

Bieg ten rozgrywany był przy temperaturze sięgającej 38 stopni Celsjusza, na zmienionej, wiodącej w drugą stronę trasie (efektem tej zmiany była większa liczba podbiegów). Spowodowało to, że tarnowianka Barbara Prymakowska, która w poprzednich latach uzyskiwała w Murowanej Goślinie rezultaty w granicach 1:50 min, tym razem osiągnęła metę w czasie 1:56.10 godz. Był to jednak najlepszy wynik wśród kobiet w wieku 65-69 lat i tym samym pani Barbara wywalczyła ósmy złoty medal tej imprezy. - Zwyciężyłam po raz ósmy, ale nasz hymn grany wszystkim zwycięzcom spowodował u mnie tako samo wzruszenie, jak wtedy, gdy pierwszy raz stałam na najwyższym stopniu podium. Mam nadzieję usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego w Murowanej Goślinie jeszcze przynajmniej dwa razy.

Jeżeli tylko pozwoli na to zdrowie chciałabym bowiem powiększyć swoją kolekcję mistrzowskich tytułów przynajmniej do dziesięciu - mówiła po powrocie z mistrzostw, Barbara Prymakowska. (STM)