Pożegnanie godne mistrzów

Daniel Weimer
Piłkarze Dunajca (żółte koszulki) rozgromili lokalnego rywala
Piłkarze Dunajca (żółte koszulki) rozgromili lokalnego rywala kow
Klasa A Nowy Sącz. Mocnym akcentem zakończyli rozgrywki gracze połączonych sił Dunajca i Startu. W małych derbach miasta mistrzowie klasy A zafundowali Jedności pięć goli.

Jedność Nowy Sącz - Dunajec/Start Nowy Sącz 0:5 (0:1)
Bramki: 0:1 D. Łukasik 30 karny, 0:2 Połeć 50, 0:3 Połeć 75, 0:4 D. Łukasik 80, 0:5 D. Łukasik 88.
Jedność: Sowa - Wójs (70 Tarasek), A. Rzeszuto, Plata, Basiaga - Bochenek (65 Wojtas), P. Rzeszuto (80 A. Łukasik), Ożóg, Sikorski - Stanek, Kożuch.
Dunajec/Start: Karkach - Bocheński, Uroda I, Pociecha, Ciężkowski - Tocha, Czech, Szewczyk I, Smoleń - Łukasik, Połeć.
Sędziował: Kamil Sobczak (Limanowa). Widzów: 100.

W imponującym stylu zwieńczyli sezon gracze z klubów mających siedzibę na prawym brzegu Dunajca. Podopieczni trenera Andrzeja Łojka wysoko pokonali zespół z nowosądeckiej dzielnicy Piątkowa, a gdyby mieli lepiej nastawione celowniki, ich wygrana byłaby efektowniejsza. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka.

Zdobył ją Łukasik, pewnie wykonując rzut karny zarządzony za sfaulowanie Ciężkowskiego. Worek z golami otworzył się po przerwie. Wspomniany Łukasik dokładnym podaniem uruchomił Połecia, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam. Ten sam zawodnik uderzył wkrótce celnie w tzw. krótki róg.

Dwa ostatnie trafienia do swego bogatego dorobku dopisał Łukasik. Ten wychowanek Sandecji najpierw wykonywał rzut wolny z 18 m. Strzał nie był szczególnie precyzyjny, za to na tyle mocny, że bramkarz Jedności między nogami przepuścił piłkę do siatki.

Ostatni gol w sezonie zdobyty został po stałym fragmencie. Z rzutu rożnego dośrodkował Ciężkowski, a rosły Łukasik popisał się skuteczną "główką".