Powrót po sukces

JOT
NBA. Koszykarze Phoenix Suns pokonali Minnesota Timberwolves 104-95 (22-23, 24-28, 31-23, 27-21).

Drużyna Marcina Gortata jako ostatnia po meczu gwiazd w Orlando wznowiła ligowe rozgrywki. Było to w sezonie 15. zwycięstwo "Słońc", które z 20 porażkami zajmują nadal odległe od play-off, bo 13. miejsce w Konferencji Zachodniej.

Polski center zagrał przez 35 min, zdobył 17 pkt i miał 6 zbiórek. Trafił 6 z 10 rzutów z gry oraz wykorzystał wszystkie swe wolne - 5. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Kevin Love, dla Timberwolves zdobył 23 pkt. Dzięki jego dobrej grze goście prowadzili do przerwy. Dopiero w trzeciej kwarcie "Słońca" przygrzały mocniej. "Leśne Wilki", grające w trzeci dzień trzeci mecz, opadły z sił.

WYNIKI:

Phoenix Suns - Minnesota Timberwolves 104-95, Orlando Magic - Oklahoma City Thunder 102-105, Sacramento Kings - Los Angeles Clippers 100-108, Portland Trail Blazers - Miami Heat 93-107.