Porażka chrzanowian

PAN
II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH. Wydarzeniem kolejki była pierwsza porażka MTS Chrzanów, głównego kandydata do awansu. Wisła Sandomierz - MOSiR Bochnia 27:27 (11:13)

Bramki: Piątek 8, Werstler 7, Sadecki 3, Kuraś 2, Szymański 2, Kutek 1, Anwajler 1, Guz 1, Białkowski 1, Pawełczyk 1 - Najuch 9, Karwowski 5, Król 5, Bujak 3, Janas 2, Imiołek 1, Zubik 1, Pach 1.

Pierwsza połowa spotkania toczyła się pod dyktando gości. Objęli prowadzenie 1:0 po bramce Króla. Po golach Bujaka i ponownie Króla w 5 minucie prowadzili 3:1, w 16 minucie, po dwóch rzutach Najucha 8:5, a w 24, po trafieniu Janasa, 12:8. Na przerwę zeszli z przewagą dwóch bramek.

Po wznowieniu gry bramkarza Wisły ponownie pokonał Król. W 44 minucie trafił Pach i MOSiR prowadził nadal 19:16. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie - 21:20 w 49 minucie, po golu Werstlera i 25:24 znów po bramce tego samego zawodnika. Na 25 sekund przed końcem przy stanie 27:26 dla Wisły remis dla gości uratował doświadczony Janas.

- Zagraliśmy słabszy mecz, nieskutecznie w ataku, gorzej w obronie. Nie zdobyliśmy więc lecz straciliśmy cenny punkt - powiedział trener MOSiR-u Ryszard Tabor. (KIER)

Grunwald Ruda Śląska - MTS Chrzanów 33:25 (19:18)

Bramki dla MTS: M. Skoczylas 6, Cupisz 6, Żydzik 5, Rola 3, Wajdeel 2, Orlicki 2, Zacharski 1.

Chrzanowianie w I połowie niemal cały czas prowadzili i dopiero na minutę przed końcem Grunwald wyszedł na prowadzenie. Nie oddał go już do końca, bo po zmianie stron goście zagrali o wiele gorzej.