Poprad Muszyna, Limanovia, Barciczanka i Kolejarz Stróże walczą o ligowe punkty

Remigiusz Szurek
Emocji w niższych ligach nie brakuje
Emocji w niższych ligach nie brakuje Barciczanka
Za nami kolejne mecze w niższych ligach piłkarskich naszego regionu. W czwartej lidze małopolskiej punkty wywalczyły Barciczanka Barcice i Limanovia. W piątej lidze małopolskiej wschodniej piłkarze ze Stróż zremisowali bezbramkowo z Orłem w Dębnie.

Miniona kolejka na czwartoligowych boiskach nie była udana dla Popradu Muszyna. Piłkarze trenera Pawła Batkiewicza dzielnie stawiali opór faworyzowanym rezerwom Bruk-Bet Termalicy Nieciecza, ale ostatecznie musieli uznać wyższość ekipy z powiatu tarnowskiego notując porażkę 1:2. Po 28 minutach było 2:0 dla przyjezdnych a dwa trafienia na swoim koncie zapisał napastnik Jakub Nowakowski, który w bieżącym sezonie Fortuna 1. Ligi uzbierał dwanaście występów i zdobył bramkę przeciwko Wiśle Płock. Straty w 56. minucie zmniejszył Ukrainiec Roman Hutyria.

„Mimo wielu dogodnych sytuacji i dobrej gry w drugiej połowie niestety przegrywamy spotkanie z wzmocnioną zawodnikami pierwszej drużyny Termalicą II…” - napisano na oficjalnej stronie klubu z Muszyny.

- Wierzę w ten zespół, a celem na wiosnę pozostaje utrzymanie i nic się w tej kwestii nie zmienia. Ta drużyna potrafi grać w piłkę – powtarza prezes Popradu Stanisław Sułkowski.

W bardzo dobrych humorach na przerwę świąteczną udali się gracze Barciczanki, którzy na wyjeździe okazali się lepsi od Kalwarianki Kalwaria Zebrzydowska wygrywając 2:1 po golach Galaary (23. minuta) i Dziedziny (48.). Wcześniej, bo w jedenastej minucie to miejscowi mieli okazję do radości – trafienie uzyskał wówczas Handzlik.

Limanovia prowadzona przez trenera Pawła Zegarka u siebie zremisowała z Lubaniem Maniowy 1:1. Mecz dostarczył sporych emocji zwłaszcza w końcówce. Gospodarze od 76. minuty przegrywali 0:1 (Żarnowski), a gola na wagę punktu zdobyli dopiero w piątej minucie doliczonego czasu gry - po faulu obrońcy Lubania sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Kurczab.

W tabeli czwartej ligi zdecydowanym liderem jest Wisła II Kraków (51 punktów), Limanovia jest siódma (35 pkt), Barciczanka dwunasta (28 pkt), a walczący o ligowy byt Poprad piętnasty (19 pkt).

Program 23. kolejki rozgrywek czwartej ligi małopolskiej:

Pauzują: Glinik Gorlice. Wisła II Kraków - Wierchy Rabka Zdrój (goście wycofali się z ligi po rundzie jesiennej).

Sobota. Barciczanka Barcice - Bocheński KS, 12.30; Wolania Wola Rzędzińska - Niwa Nowa Wieś, 13; Beskid Andrychów - Limanovia Limanowa, 17; Lubań Maniowy - Unia Oświęcim, 16; Orzeł Ryczów - MKS Trzebinia, 13.

Niedziela. Watra Białka Tatrzańska - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska, 15; LKS Jawiszowice - Poprad Muszyna, 16; Bruk-Bet Termalica II Nieciecza - Dalin Myślenice, 11.

Na boiskach piątej ligi drugi wiosenny remis zanotowali gracze Kolejarza Stróże. Podopieczni egipskiego trenera Walida Kandela zremisowali 0:0 z Orłem.

„Wywozimy punkt z ciężkiego terenu. Taka gra na pewno napawa optymizmem, więc czekamy na pierwsze zwycięstwo” – przekazał oficjalny profil Kolejarza na Facebooku. Zespół ze Stróż po rozegraniu siedemnastu meczów zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli.