Polki straciły punkty i fotel lidera tabeli

FIL
PIŁKA RĘCZNA. W swym drugim meczu w rozgrywanych w Serbii mistrzostwach świata kobiet nasz zespół przegrał z faworyzowaną Hiszpanią. Polska - Hiszpania 20:26 (11:11)

Polska: Gapska, Wysokińska - Byzdra 4, Kudłacz 4, Niedźwiedź 4, Wojtas 3, Grzyb 1, Koniuszaniec 1, Kulwińska 1, Siódmiak 1, Stachowska 1, Jochymek, Migała, Semeniuk-Olchawa, Stasiak, Szwed-Orneborg.

Hiszpania: C. Gonzalez, Navarro - Cabral 8, Begona Fernandez 5, Aguilar 4, Lopez 3, Mangue 2, Pinedo 2, Chavez 1, Pena 1, Alonso, Beatriz Fernandez, Elorza, Egozkue, L. Gonzalez.

Brązowe medalistki ostatnich MŚ i IO okazały się za silne dla Polek, które straciły piewsze punkty i pozycję lidera w tabeli grupy C. Hiszpanki objęły prowadzenie 2:0, ale Polki wyrównały na 2:2. Po kwadransie było 6:4 dla ich rywalek.

W 19 minucie Polki doprowadziły do stanu 7:7. A mogło być lepiej, gdyby nasze skrzydłowe wykorzystywały pozycje rzutowe i gdyby Polki nie zmarnowały 2 karnych. Szwankowała też ich gra w przewadze. Mimo to dotrzymywały kroku rywalkom. Po zmianie stron objęły prowadzenie 13:11. Hiszpanki odrabiły jednak straty. Od stanu 15:15 w ciągu 7 minut zdobyły 5 goli. To przesądziło o ich zwycięstwie.

Dziś Polska zagra z mistrzem Afryki i ósmą drużyną MŚ w 2011 roku w Brazylii, Angolą.

Pozostałe wyniki

Grupa C: Angola - Paragwaj 37:12 (18:7) Norwegia - Argentyna 37:18 (15:9). Kolejność w grupie: Angola (4 pkt), Norwegia (4), Polska (2), Hiszpania (2), Argentyna (0), Paragwaj (0).

Grupa D: Węgry - Tunezja 26:24 (15:15), Niemcy - Czechy 37:32 (17:13), Rumunia - Australia 32:13 (16:7).