Pokonani chwalą Polki

FIL
PIŁKA RĘCZNA. Nasza drużyna odniosła wczoraj trzecie zwycięstwo podczas rozgrywanych w Serbii mistrzostw świata kobiet. POLSKA - ARGENTYNA 31:17 (14:9)

Polska: Gapska, Wysokińska - Wojtas 8, Grzyb 3, Jochymek 3, Stasiak 3, Szwed-Orneborg 3, Byzdra 2, Koniuszaniec 2, Kulwińska 2, Migala 2, Semeniuk-Olchawa 1, Siódmiak 1, Stachowska 1, Kudłacz.

Argentyna: Bordon, Carratu - Mendoza 6, Decilio 3, Bianchi 2, Gambino 2, Karsten 1, Mena 1, Sala 1, Vico 1, Alonso, Belotti, Crivelli, Ocanto.

Dzięki zwycięstwu nad wicemistrzem Ameryki Południowej Polki umocniły swą pozycję wiceliderek w tabeli grupy C.

Nasza drużyna od początku meczu miała inicjatywę. Prowadziła 7:2, potem jej przewaga topniała do trzech bramek (było 8:5 i 10:7), ale w koncówce pierwszej połowy biało-czerwone, które poprawiły grę w obronie i skutecznie rzucały, znowu odskoczyły rywalkom. W 35 min Polki prowadziły już 18:10, jednak ich błędy sprawiły, że rywalki zbliżyły się na pięć goli (14:9 i 20:15). Na dodatek czerwoną kartkę zobaczyła Karolina Szwed-Orneborg. Polki zdołały się jednak skoncentrować.

Trener Polek Kim Rasmussen: - To był trudny mecz. Występowaliśmy w roli faworytów i wydawało się, że powinniśmy odnieść łatwe zwycięstwo.

Trener Argentynek Eduardo Peruchena: - Polska drużyna daleko zajdzie w tym turnieju. Podobała mi się jej gra.

W drugim meczu grupy C Hiszpania rozgromiła Paragwaj 29:9 (14:0!). Po raz pierwszy w MŚ zdarzyło się, by zespół nie zdobył gola w I połowie. W innym meczu grupy C Norwegia pokonała Angolę 26:21 (12:9).

W tabeli gr. C prowadzi Norwegia (8 pkt) przed Polską (6), Hiszpanią (6), Angolą (4), Argentyną (0) i Paragwajem (0). Dziś Polska zagra z Norwegią.