Pokazały rywalkom, jak wygrywa się ważne mecze

FIL
PIŁKA RĘCZNA. Drugie zwycięstwo w rozgrywanych w Serbii mistrzostwach świata odniosły Polki. Tym razem wysoko pokonały mistrza Afryki. Polska - Angola 32:23 (18:13)

Polska: Gapska, Wysokińska - Grzyb 7, Koniuszaniec 7, Kudłacz 5, Byzdra 4, Niedźwiedź 3, Siódmiak 2, Wojtas 2, Migała 1, Stachowska 1, Jochymek, Kulwińska, Semeniuk-Olchawa, Stasiak, Szwed-Orneborg.

Angola: Almeida, Branco, Pedro - Bernardo 5, Cazanga 4, Guialo 3, Monteiro 3, Kiala 2, L. Kiala 2, M. Viegas 2, Kassoma 1, Santos 1, Paixao, Salvador, Sibo, Quintongo.

Wyrównana gra trwała tylko do 11. minuty, gdy po raz ostatni na tablicy wyników pojawił się remis (6:6). Potem, w miarę upływu czasu, przewaga Polek rosła. W 18. minucie prowadziły 12:7, a w 25. minucie 15:10. W końcówce pierwszej połowy nieco się rozprężyły, jednak rywalki tego nie wykorzystały. Po przerwie nasze zawodniczki grały dobrze w obronie i skutecznie kontratakowały.

Trener Polski Kim Rasmussen: - To był trudny mecz, bo zawodniczki z Angoli prezentują siłowy i szalony styl. Odmienny od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni.

Trener Angoli Francisco Eduardo: - Gratuluję polskiej drużynie, bo pokazała nam, jak wygrywa się ważne mecze.

Pozostałe wyniki

Grupa C: Hiszpania - Argentyna 25:19 (14:11), Norwegia - Paragwaj 34:13 (17:8). Kolejność: 1. Norwegia 6 pkt, 2. Polska 4, 3. Angola 4, 4. Hiszpania 4, 5. Argentyna 0, 6. Paragwaj 0.