Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podkrakowska Izba Gospodarcza w Skawinie pomoże zbudować nową siedzibę dla osób niepełnosprawnych

Ewa Tyrpa
Ewa Tyrpa
Podkrakowska Izba Gospodarcza w Skawinie w przyszłym roku będzie obchodzić jubileusz 20-lecia. Planuje tradycyjny bal charytatywny oraz jubileuszową galę. Te wydarzenia zapowiedział prezes Adam Wójcik podczas opłatkowego spotkania. Mamy zdjęcia

Wyższy podatek od nieruchomości od 2023 roku

od 16 lat

Przedsiębiorcy pomogą niepełnosprawnym

Podczas opłatkowego spotkania Podkrakowskiej Izby Gospodarczej w Skawinie, prezes Adam Wójcik zapowiedział pomoc w budowie nowej siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy.

- Cały dochód z corocznego balu charytatywnego przeznaczymy na ten cel, ale to nie koniec wspierania tej placówki. Przedsiębiorcy indywidualnie będą jej pomagać – powiedział nam prezes Wójcik.

Norbert Rzepisko, burmistrz gminy Skawina dziękował przedsiębiorcom za ten gest, za to że dostrzegają konieczność pomocy osobom niepełnosprawnym i życzył im wytrwałości w tym dziele. Uczestników zajęć terapeutycznych i ich opiekunów nazwał aniołami, wśród których panuje niepowtarzalna atmosfera, mimo ciasnych pomieszczeń. W podziękowaniach wymienił znanych sponsorów i dobrych duchów m.in. ŚDS-u - Janusza Morawskiego oraz Jerzego Wodnickiego. Na nich zawsze można liczyć.

O cennej pomocy ŚDS-owi i różnych innych inicjatywach PIG-u mówiła Ewa Masłowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Skawinie.
Stanisława Szczepaniak, kierująca ŚDS-em, nie ukrywała wzruszenia i kierowała do obecnych słowa podziękowania za wspieranie ŚDS-u i wyróżnienie jej statuetką PIG-u.

Składając życzenia od Wojciecha Pałki, starosty krakowskiego, przedsiębiorców do współpracy zachęcała Dorota Niemiec, dyrektorka Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego.

- Mamy różne możliwości pomocy przedsiębiorcom – podkreślała dyrektorka.

O niesieniu różnorodnej pomocy oraz pokoju mówił bp. Damian Muskus z Archidiecezji Krakowskiej, od lat towarzyszący przedsiębiorcom w opłatkowych spotkaniach.

- Niech łamanie się opłatkiem, a więc chlebem, będzie znakiem pokoju, zwłaszcza w umęczonej Ukrainie – mówił podczas modlitwy bp. Muskus.

Odznaki i statuetki

Tradycyjnie uhonorowano zasłużonych przedsiębiorców oraz ich przyjaciół w różnych dziedzinach. Np. Urszula Woźniak, właścicielka wielobranżowej firmy handlowej, otrzymała z rąk prezesa Adama Wójcika oraz wiceprezesa Kazimierza Joba Złotą Odznakę PIG-u. To nagroda głównie za działalność dobroczynną.

- Bardzo lubi bezinteresownie działać nie tylko w środowisku przedsiębiorców, ale także lokalnie na rzecz osób potrzebujących pomocy – tak opisują Urszulę Woźniak jej znajomi.

Wszyscy wyróżnieni zapalili Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez harcerzy z z Niezależnego Związku Harcerstwa „Czerwony Mak” im. Boh. Monte Cassino.

Statuetki PIG-u:

- Stanisława Szczepniak, kierowniczka Środowiskowego Domu Samopomocy - działalność dobroczynna
- firma „Polkom” - innowacyjność
– Zbigniew Dziobek - współpraca z PIG

Złota Odznaka PIG-u:

- Urszula Woźniak - właścicielka wielobranżowej firmy handlowej - kategoria działalność dobroczynna

Srebrne Odznaki PIG-u:

- Marcin Piotrowski – Kancelaria Adwokacka
- Renata Tarnopolska-Badura - Szkoła Języków Obcych "Anglosas"
- Janusz Wąsiołek - METALEX

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski