Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Birgufest, Festiwal Kasztanów i Oktoberfest w... Hiszpanii. Jesienne festiwale w Europie [GALERIA]

Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/6] Następne

Grecja. Festiwal Kasztanów

Kreta słynie z festiwali. Sierpniowy Festiwal Wina przyciąga smakoszy tego trunku z całego świata, ale jesienią na wyspie także nie jest nudno. W zachodniej części Krety, w miejscowości Elos, co roku pod koniec października odbywa się Festiwal Kasztanów.

Niewielkie miasteczko Elos, położone nieopodal Kissamos, słynie z pięknych Kasztanowców rosnących dookoła. Październikowy festiwal odbywający się w miasteczku, w całości poświęcony jest celebracji owoców tych drzew – przysmaku cenionego za niezwykłe właściwości zawartego w nich tłuszczu, a także ze względu na ich delikatny, słodki smak.

Festiwali Kasztanów to jeden z bardziej niecodziennych festiwali, nie tylko na Krecie. Szybko przekonają się o tym ci, którzy postanowią wziąć udział w tym wydarzeniu. To jedyna w swoim rodzaju celebracja nadchodzącej jesieni i tradycji lokalnych w jednym. Wszyscy mieszkańcy dumnie prezentują swoje zbiory kasztanów, można też zakupić oryginalne produkty wyrabiane na miejscu, a oprócz tego wziąć udział w głośnej, greckiej zabawie, podczas której skosztujemy pysznego jedzenia i domowego wina. Jest też wiele do zwiedzania. Trudno sobie wyobrazić jak to możliwe, że tak niewielkie, kreteńskie miasteczko skrywa w sobie tyle atrakcji. Warto wybrać się na piękny wenecki zamek, pałac gubernatora, zobaczyć muzeum i mozaiki z czasów rzymskich. Okolica także zachwyca – wszędzie jest mnóstwo zieleni, a podczas spaceru bez trudu natkniecie się na naturalne strumyki, które okalają miasto.

fot. r.pl

Polecamy