Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

C.K. Unia

W ciemię bity. I w samym „twardym jądrze Unii Europejskiej”, i w Polsce znów rozgorzała dyskusja na temat tzw. relokacji uchodźców, czyli rozdysponowania ich pomiędzy wszystkie kraje UE, przede wszystkim dla ułatwienia życia w tych państwach, które borykają się z największą liczbą przybyszy.
Polska się oczywiście broni, Unia naciska, w końcu głos zabrał sam przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk ostrzegając Polskę (grożąc Polsce), że w razie odmowy przyjęcia przypisanej nam przez UE liczby imigrantów wdrożone będą sankcje.

Warto zaznaczyć, że potępiana jest nie tylko Polska. „Mimo że większość państw członkowskich regularnie składa nowe zobowiązania i prowadzi relokację, Węgry, Polska i Austria jako jedyne nie dokonały relokacji ani jednej osoby” - podała Komisja Europejska. I poinformowała, że jeżeli te państwa (plus Czechy, które jakiekolwiek działania w tej kwestii wstrzymały już przed rokiem) nie ruszą z relokacją do czerwca, zaczną się nieprzyjemności.

Zaraz, zaraz… Austria? Węgry? Czechy? Polska? Czy to nic Państwu nie mówi? A gdyby tak na czele postawić jakiegoś Habsburga...
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

dowcipne i sensowne

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

krak (gość)  •

gratuluje pomysłu

odpowiedzi (0)

skomentuj

Uchodźcy to nie tylko Ci bez paszportów

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Imigrant (gość)  •

Liczby uchodźców warto przedstawiać bez dzielenia na lepszych (Ci bez paszportu wdzierający się siłą) i gorszych (Ci którzy z paszportem, starają się, przebrnąć przez wszystkie procedury). Czy tereny Ukrainy na których ciągle toczą się walki, mają być gorsze od tych syryjskich? A może w ogóle przestaniemy zauważać, że na świecie ludzie uciekają przed wojnami, bo przecież ten masowy ruch ludzki z północy Afryki jest najstotniejszy? Trzeba sobie powiedzieć jasno, nie wszyscy uchodźcy w przepakowanych łodziach lądujący w Europie to Syryjczycy, niektórzy nawet nie mówią w lokalnej odmianie języka. Prawda jest taka, że Polska w ostatnich latach, przyjęła bardzo dużą liczbę uchodźców, którzy w znakomitej większości znajdują u nas pracę i starają się asymilować. A to, że nie chcemy przyjąć tego chaotycznego i wydaje się nieograniczonego napływu uchodźców bez dokumentów lub z podrabianymi dokumentami, jest naturalne. Pan Tusk, powinien sobie zadać jedno pytanie: czy po relokacji, Ci uchodźcy zechcą w Polsce zostać? A jeśli by się okazało, że nie, to czy mamy ich zatrzymać siłą? Pozamykać ich (dla ich własnego dobra) w więzieniach?

odpowiedzi (0)

skomentuj