Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Ostatni dzwonek

Ostatni dzwonek

Ogłoszony w środę kanon lektur szkolnych wywołał sporą dyskusję. Mnie najbardziej ciekawiły opinie nie fachowców, a tzw. przeciętnych Polaków, przejrzałem więc komentarze zamieszczane na różnych internetowych portalach. Oto, co znalazłem.
„Jak można zmusić dzieci do czytania biblii, nie każdy jest katolikiem i nie każdy wierzy w te bajki”. „To jest jakaś kpina! Same zagraniczne tytuły! Co to ma być?! Uczmy Nasze dzieci polskości;.... Ja pamiętam jeszcze tekst Witkacego: A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż polacy nie gęsi, iż swój język mają”. „I [brak] „Amelki”. „»Amelka« była the Best”. „Moim zdaniem mity są zbędne, niczego nie wnoszą”. „Za dużo do czytania. Zaśmiecanie umysłu”. „Po co te lektury meczyc dzieci glupotami w przyszlosci one nie beda potrzebne”. „Ciekawe kiedy te 100 tysięcy lektur ktos przeczyta”. „Pan Tadeusz” przewija się co chwilę, raz a pożądnie by nie wystarczyło?” [pisownia oryginalna]. „Po co ta durna ortografia skoro dźwięki brzmią tak samo?”.

No cóż, przytoczone cytaty niedwuznacznie dowodzą, że to ostatnia chwila na dokonanie w polskiej edukacji zasadniczych zmian.
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

czytelnk

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jerzy (gość)  •

Baranie kłania ci się Mikołaj Rej który te słowa wypowiedział nie wiem jakie ty szkoły kończyłeś

odpowiedzi (0)

skomentuj

....................

+9 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Katarzyna (gość)  •

Ten wpis z portalu internetowego jest przykłademi i potwierdzeniem ,ze istnieje stracone pokolenie a teraz to będą rodzice i widzę już wywiadówki z ich udziałem. Aby to zmienić potrzebni są bardzo dobrzy nauczyciele zatrudnieni niekoniecznie na 10 miesiecy/ bo tanio dla samorządu/ aby był odpowiedzialny za to co robi. Selekcja nauczycieli tez jest potrzebna.Należy zacząć od tych ,którzy rzucili flagę na stertę śmieci.

odpowiedzi (0)

skomentuj

A może Witkacy

+9 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Zuzinka (gość)  •

coś pisał o gęsiach tylko my, którym "lektury zaśmiecały umysł" o tym nie wiemy?

odpowiedzi (0)

skomentuj