Po dobrym meczu juniorzy Wisły Kraków bliscy pokonania Jagiellonii Białystok w rozgrywkach CLJ U-19

Krzysztof Kawa
Juniorzy starsi Wisły Kraków i Jagiellonii Białystok stworzyli interesujące widowisko Krzysztof Kawa
Remisem 2:2 zakończyło się zaległe spotkanie Wisły Kraków z Jagiellonią Białystok w Centralnej Lidze Juniorów U-19. Piłkarze "Białej Gwiazdy" rozegrali najlepszy mecz w tym sezonie i byli bardzo bliscy zdobycia kompletu punktów.

W środowym meczu, który odbył się na sztucznym boisku ośrodka treningowego w Myślenicach, Wisła od początku grała z wielką wiarą w pokonanie faworyzowanego rywala. Krakowianie bronili się w średnim pressingu i z wielką ochotą inicjowali kontrataki. A gdy zorientowali się, że potrafią także z powodzeniem przenieść się pod bramkę Jagiellonii wymieniając kilka składnych podań, zaczęli uzyskiwać optyczną przewagę.

Prowadzenie objęli bardzo szybko, bo już w 8. minucie Benedyktowicz po przyjęciu piłki w asyście obrońcy ruszył na bramkę i oddał precyzyjny strzał, po którym Tomkiel nie miał szans na obronę.

Radość wiślaków po bramce Wiktora Benedyktowicza
Radość wiślaków po bramce Wiktora Benedyktowicza Krzysztof Kawa

Wisła chciała pójść za ciosem, lecz "Jaga" na to nie pozwoliła. Już trzy minuty później strzał z bocznej strefy boiska wykonał Kul i tym razem to Stępak był bezradny.

Po niespełna kwadransie gry było więc 1:1, ale obie drużyny dopiero się rozkręcały. Wkrótce szalejący na prawym skrzydle Gap znalazł się oko w oko z bramkarzem Jagiellonii i miał nawet sporo czasu na przymierzenie, lecz trafił w boczną siatkę. Goście, nie mogąc sobie poradzić z wiślakiem, raz po raz go faulowali. Seria rzutów wolnych stanowiła spore zagrożenie, ale nie przyniosła gospodarzom drugiego gola.

Bardzo dobrą okazję wypracował sobie Stanek w 33. minucie, lecz nie dostrzegł wbiegającego w pole karne Skały, a z jego strzałem Tomkiel poradził sobie bez problemu.

Dziesięć minut później piłka po strzale Gapa trafiła w rękę jednego z obrońców Jagiellonii, lecz sędzia tego nie zauważył. Zamiast karnego był rzut rożny, a chwilę później kontratak przyjezdnych, który zakończył się ostrym strzałem tuż obok słupka.

Tuż po przerwie kontuzji po ofiarnej interwencji doznał bardzo dobrze spisujący się stoper Jania - na tyle poważnej, że musiał opuścić boisko. Górkiewicz przesunął się do środka defensywy, a na prawą stronę wszedł rezerwowy Pachel.

Wiślacy już rzadziej atakowali, ale w 53. minucie Gap został nieprzepisowo powalony w polu karnym i krakowianie doczekali się jedenastki. Wykorzystał ją pewnym strzałem w róg bramki Stanek.

Od tego momentu, szczególnie po tym, jak trener Karol Nędza zaczął wpuszczać na boisko kolejnych rezerwowych, gospodarze więcej uwagi poświęcali defensywie. Rosła przewaga Jagiellonii, a jej ukoronowaniem był wyrównujący gol Pawelczyka w 85. minucie po mocnym uderzeniu z woleja w polu karnym.

Krakowianie mocno pracowali, wykonując - szczególnie w pierwszej połowie - sporo dobrych akcji, ale równie ważne było to, że walczyli bardzo ofiarnie, zostawiając na boisku mnóstwo zdrowia. Zdobyty punkt pozwolił im awansować z 15. na 13. miejsce w tabeli CLJ U-19. Mają 5 punktów, tyle samo co wyprzedzone dziś drużyny Widzewa Łódź i Sandecji Nowy Sącz, a także zajmująca 12. pozycję Odra Opole i 11. Polonia Warszawa. Jagiellonia jest 6. z dorobkiem 11 punktów.