Pływacy Galicji najlepsi w regionie

Druga runda Soboty Pływackiej, zawodów przeznaczonych dla najmłodszych małopolskich sportowców, odbyła się w Bochni. W punktacji drużynowej imprezy triumfowała SMS Galicja Kraków.

Jej zawodnicy zajęli 1. lokaty w klasyfikacji każdej z trzech kategoriach wiekowych (10, 11 i 12 lat). Łącznie wywalczyli 40 medali: 14 złotych, 10 srebrnych i 16 brązowych. Z innych krakowskich klubów licznie na podium stawali także przedstawiciele ASP Siemacha – 14 krążków (5-6-3) oraz Korony – 7 (5-1-1).

Indywidualnie z Galicji wyróżnili się 11-latkowie: Zuzanna Jodłowska i Filip Lewicki. Zdobyli po dwa złote i jeden srebrny medal, a także triumfowali w punktacji na najlepszego pływaka.

Sukces odniosła także w gronie 10-latek Kinga Żelazny (Korona), który wygrała klasyfikację w swej kategorii i zwyciężyła w trzech biegach. Takim medalowym dorobkiem pochwalić się mogą także tylko: Wiktora Gwiazdowska (Siemacha ASP Kraków, 11 lat) i Emilia Kowal (Omega Olkusz, 12 lat).