Pływacy AZS AGH Kraków najlepsi w Polsce

Artur Bogacki
Mateusz Wysoczyński sięgnął po młodzieżowe złoto na 200 m stylem grzbietowym
Mateusz Wysoczyński sięgnął po młodzieżowe złoto na 200 m stylem grzbietowym Andrzej Wiśniewski
W ramach mistrzostw Polski seniorów na krótkim basenie, które odbyły się w Lublinie, przyznawane były również tytuły w kategorii młodzieżowej (19-23 lata). Tę rywalizację zdominowali pływacy AZS AGH Kraków.

Akademicy spod Wawelu wywalczyli 33 krążki, po 11 każdego koloru. Drugi w tym zestawieniu był AZS AWF Katowice (7-9-6; łącznie 22), a 3. Juvenia Wrocław (5-0-2; 7).

Aż 7 tytułów mistrzowskich krakowianie wywalczyli w sztafetach (męskich, żeńskich i mieszanych). Były i takie konkurencje, w których dwa zespoły AZS AGH stawały na podium.

Indywidualnie złote medale zdobyli: Anna Kawecka na 50 m stylem dowolnym (na 100 m kraulem uzyskała 2. czas), Marcin Suzin na 200 m stylem zmiennym (na 100 m był 2.), Mateusz Wysoczyński na 200 m stylem grzbietowym i Maciej Hołub na 50 m stylem klasycznym (na 100 m dowolnym wywalczył brąz).

Z zawodników Jordana Kraków startujących w tej kategorii wiekowej najwyżej uplasował się Dominik Ciężkowski. W stylu motylkowym był 4. na 100 i 200 m, a także 5. na 50 m.