Medale wieliczan

PAN
W zawodach bardzo dobrze spisali się bokserzy wielickiego Górnika prowadzeni przez Władysława Ćwierza. W wadze 57 kilogramów drugie miejsce zajął Dawid Jania, który w eliminacjach wygrał wszystkie walki, w decydującej rozgrywce nie sprostał Michałowi Żeromińskiemu 0-5. Radosław Czaja startujący w wadze 75 kg zajął trzecie miejsce. W ćwierćfinale wielicki bokser gładko rozprawił się z wicemistrzem Polski w tej kategorii wagowej Maciejem Małeckim z Sztormu Szczecin.

Boks

W Nakle nad Notecią odbył się finałowy turniej Pucharu Polski juniorów w boksie.

W półfinale bokser Górnika uległ 2-3 Maciejowi Lesiakowi z Dąbrowy Górniczej i nie dotarł do finału. Na podium stanęli także bokserzy Wisły Kraków Andrzej Wawrzyk wygrał w wadze 91 kg, Janusz Zielonka był trzeci w wadze 54 kg, a Tomasz Winiarski w wadze 64 kg został sklasyfikowany na miejscach 5.-8.