Pierwsza porażka tarnowskiej Unii

STM
Pierwsza tegoroczna kolejka pojedynków o mistrzostwo małopolsko świętokrzyskiej klasy młodzików okazała się nieudana dla tarnowskich klubów. Swoje mecze przegrały bowiem zarówno Unia, jak i MKS PM Dik Pap.

Koszykówka młodzików

"Jaskółki" zagrały w Wadowicach z tamtejszą Skawą, która we wcześniejszych meczach doznała jednej tylko porażki. Pierwsza "ćwiartka" tego pojedynku przyniosła wyrównaną grę i odsłona ta zakończyła się jednopunktowym zwycięstwem gospodarzy. W drugiej kwarcie na parkiecie dość wyraźnie przeważali już jednak wadowiczanie i do przerwy Skawa prowadziła 28-19. Trzecia kwarta znów przyniosła wyrównaną grę i po trzydziestu minutach Skawa wygrywała 45-38. Tarnowianie stracili jednak w tej odsłonie najskuteczniejszego swojego zawodnika, Jakuba Schenka, który po piątym faulu opuścić musiał parkiet. W końcowych dziesięciu minutach nieco skuteczniejsi okazali się miejscowi i pojedynek ten zakończył się wygraną Skawy 58-48 (12-11, 16-8, 17-19, 13-10). Dla grających tego dnia bardzo nieskutecznie, podopiecznych trenera Wiesława Klapera była to pierwsza w tym sezonie porażka w lidze. Unia: Jakub Schenk 17 (7 asyst), Piotr Stępak 12, Daniel Marszałek 8 (7 przechwytów), Paweł Grajdura 4, Kamil Kopeć 2, Daniel Mierzwa 2, Rafał Zgłobicki 2, Aleksander Wojnarowski 1 (14 zbiórek), Szymon Gniadek 0, Michał Żurek 0.
Prowadzony przez trenera Jacka Falkowskiego zespół MKS PM Dik Pap podejmował w hali przy ul. Gumniskiej, krakowską Wisłę. Pierwsza kwarta zakończyła się wyraźnym, piętnastopunktowym zwycięstwem gości. W drugiej "ćwiartce" znacznie więcej z gry mieli jednak gospodarze, stąd też do przerwy Pałac przegrywał tylko 31-36. Niestety, pobyt w szatni zdecydowanie lepiej podziałał na młodych wiślaków. W trzeciej kwarcie zdeklasowali oni tarnowian, doprowadzając po trzydziestu minutach do korzystnego dla siebie wyniku 60-38. Ostatnia kwarta miała już wyrównany przebieg i spotkanie zakończyło się porażką tarnowian 51-75 (11-26, 20-10, 7-24, 13-15). Punkty dla**MKS PM Dik Pap zdobyli: Bartłomiej Nowak 21, Patryk Oleksy 14, Tobiasz Kmieć 9, Sebastian Kałużny 5, Mikołaj Stec 2. W innych meczach: MKK/MDK Kielce - UMKS LNG Junior Kielce 95-58, Basket Kraków - Regis Wieliczka 57-69, Korona Kraków - Glimar Gorlice 71-60. W zaległym spotkaniu: Basket Kraków - Glimar Gorlice 83-45. Aktualna tabela: **