Uczestnicy Tour de Pologne (TdP) przyjadą w wielicki rejon już po raz ósmy, ale po raz pierwszy prestiżowe, sportowe wydarzenie spowoduje tak dużą blokadę ulic.
Jubileuszowe zawody rozpoczęły się w sobotę we Włoszech. Zawodnicy pokonali tam dwa etapy wyścigu, a ostry start do trzeciego etapu TdP, prowadzącego z Krakowa do Rzeszowa, odbędzie się jutro ok. godz. 13 w Wieliczce. Ponad 200 kolarzy przyjedzie do solnego miasta z krakowskiego Rynku, gdzie ok godz. 12.30 zaplanowano start honorowy III etapu.
W Wieliczce trasa TdP powiedzie ulicami: Dembowskiego, Powstania Warszawskiego i Słowackiego. W godz. 12-13.30 trakty te będą całkowicie zamknięte dla ruchu (łącznie z zakazem parkowania i zatrzymywania się). Dalej kolarze pojadą drogą wojewódzką nr 966 przez gminy Biskupice oraz Gdów, gdzie peleton można będzie oglądać w m.in. w Bilczycach (ok. godz. 13.20). Podczas wyścigu trasa wojewódzka zostanie całkowicie wyłączona z ruchu.
Jutrzejsze utrudnienia będą ledwie przygrywką do tego, co będzie działo się za sprawą kolarzy w Wieliczce i okolicach w najbliższą sobotę. Odbędzie się tu VII etap TdP - indywidualna jazda na czas.
W mieście trasę wyścigu wyznaczono ulicami: Powstania Warszawskiego, przez plac Kościuszki, Sikorskiego, przez Rynek Górny i Klaśnieńską, a następnie przez Sierczę, Koźmice Wielkie, Gorzków, Raciborsko, Pawlikowice i Rożnową. Potem kolarze pojadą ulicami Dobczycką Lednicką i Gdowską oraz przez Lednicę Górną, Tomaszkowice i Sułków - do drogi krajowej nr 4.
Trakty, na których odbędzie się czasówka, zostaną zamknięte dla ruchu w godz. 14.30-18.
Inną trasą pojadą też linie MPK. Największe zmiany dotyczą trasy linii 304. W kierunku Wieliczki autobus będzie kursował tak jak zwykle, ale w mieście pojedzie ul. Narutowicza i Piłsudskiego. Duża korekta trasy 304 będzie mieć miejsce podczas powrotu do Krakowa. Zmiany te będą obowiązywać przez całą sobotę, z powodu zakazu ruchu autobusów na ul. Wielickiej - w kierunku Krakowa - w godz. 9-20.
304 pojedzie do grodu Kraka m.in. ulicami: Sadową, Krzemieniecką, Żelazowskiego, Łużycką, Brożka, Kapelanka, przez most Zwierzyniecki i Aleją Krasińskiego, a dalej starą trasą do Dworca Głównego. Na objeździe autobus nr 304 będzie się zatrzymywał na przystankach: Łagiewniki, Kobierzyńska, Słomiana, Salwator i Komorowskiego.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?