Dwa upadki Lamparta

ŻUŻEL. Dawid Lampart jest kolejnym zawodnikiem Azotów Tauronu, który w tegorocznym sezonie wygrał ze swoją drużyną rywalizację w lidze zagranicznej. Tarnowianin wraz z zespołem Swindon Robins został drużynowym mistrzem Anglii.

W poniedziałek, w drugim meczu finałowym brytyjskiej Elite League, który udało się rozegrać dopiero za trzecim podejściem, zespół Poole Pirates pokonał Swindon Robins 45:44, jednak w pierwszym meczu drużyna ze Swindon wygrała 51:44 i wywalczyła złote medale Elite League.

Mecz rewanżowy nie był zbyt udany dla zawodnika Swindon Robins Dawida Lamparta, który poniedziałkowe zawody zakończył z zerowym dorobkiem punktowym (u, w, 0, -).

W swoim pierwszym starcie zawodnik "Jaskółek" bardzo dobrze wyjechał spod taśmy, jednak przy wyjściu z pierwszego łuku zanotował uślizg i zakończył wyścig upadkiem. Podobnie było w 6. wyścigu, w którym Lampart walcząc o 3. miejsce, na drugim łuku, jadąc blisko ogrodzenia, nie opanował motocykla, ponownie upadł na tor i jako sprawca przerwania biegu został wykluczony z powtórki. Kompletnie nieudany był także trzeci występ tarnowianina, w którym po nie najlepszym starcie jechał na ostatnim miejscu i z każdym okrążeniem tracił dystans do znajdującego się przed nim Linusa Ekloefa. Lampart, mimo że był najsłabszym zawodnikiem w swojej drużynie, po meczu cieszył się wraz z kolegami ze Swindon Robins ze złotego medalu.

Znakomicie spisujący się w tym sezonie Duńczyk Leon Madsen w przyszłym roku zmieni klub w duńskiej SuperLidze. Madsen przechodzi z Esbjerg Motor Sport, z którym w tym sezonie zdobył drużynowe mistrzostwo Danii, do Slangerup Speedway Klub. W drużynie ze Slangerup w sezonie 2013 nadal startował będzie także inny tarnowianin Greg Hancock.