Atakuje Alicja Leszek z tarnowskiej drużyny Fot. Aleksander Gąciarz
Pogoń Paleo Proszowice - PKCH PWSZ Tarnów 3:1 (25:18, 19:25, 25:19, 26:24)

II LIGA SIATKAREK. Porażki zespołów z Tarnowa i Nowego Sącza

Pogoń: Szymska, Koperczak, Rydzyńska, Żyła, Woźniak, Szkodny oraz Kośmider, Szwajca (libero), Pasternak (libero).

PKCH Tarnów: Styrkowiec, Leszek, Młocek, Warchoł, Hajduk, Szubart, Jachym (libero) oraz Wyroba.

Początek meczu wskazywał na łatwą wygraną miejscowych. Pogoń szybko wygrała I partię (prowadziła już 19:11), a rywalki sprawiały wrażenie jakby nie mogły się rozgrzać w zimnej hali. Ich trener Bogdan Dudek dziwił się po spotkaniu, że sędziowie w ogóle pozwolili na grę w takiej temperaturze. - Przecież to grozi kontuzją - mówił, a jego zespół i tak przystąpił do gry przetrzebiony urazami i chorobami.

Z konieczności na pozycji przyjmującej zagrała libero Szubart. To właśnie ona świetną serią zagrywek odwróciła losy II seta, w którym Pogoń prowadziła 16:13, by za chwilę przegrywać 17:19 i ulec do 19. Set trzeci przypominał pierwszy, za to wielkie emocje wróciły w końcówce czwartego. Początek dla Pogoni (5:1), ale rywalki szybko odrobiły straty, a potem wyszły nawet na prowadzenie 19:15. Gospodynie wyrównały dzięki znakomitym akcjom Szkodny. Przy stanie 24:24 w zimnej hali zrobiło się bardzo gorąco, bo sędziowie w dwóch sytuacjach przyznali punkty gospodyniom, choć trener Dudek uważał, że powinno być odwrotnie.