18.02.2012

Wyścigi w Zawoi

ZAWOJA. Dziś i jutro odbędą się IX Międzynarodowe Wyścigi Psich Zaprzęgów.

Do miejscowości w powiecie suskim przyjechać ma ponad sto zawodniczek i zawodów z całej Europy, gdyż zawody będą jedną z eliminacji Pucharu Europy, a także mają rangę Pucharu Polski w sprincie.

Start i metę wyznaczono przy kompleksie wyciągów narciarskich "Baca" i "Wojtek". Dziś impreza rozpocznie się o godzinie 10, jutro o godzinie 9.30. Zawodnicy będą próbować swoich umiejętności w warunkach górskich przed mistrzostwami świata, które odbędą się 25 i 26 lutego w słowackim Zubercu.

Organizatorzy zadbali o to, aby impreza, oprócz typowo sportowego charakteru, miała też wymiar społeczny. W Zawoi przygotowano więc także atrakcje dla najmłodszych. Będą więc zawody dla dzieci do 11 roku życia. Młodzież i opiekujący się nią rodzice będą mieli okazję do poznania istoty zawodów psich zaprzęgów oraz przejechać się specjalistycznym zaprzęgiem.

Organizatorami zawodów są: Urząd Gminy Zawoja, Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi wraz z Klubem Husky Fun i Polskim Związkiem Sportu Psich Zaprzęgów. Do Zawoi impreza takiej rangi wróciła po 12 latach przerwy.

(PAN)

wydrukuj wyślij

Portal „Dziennik Polski” wraz ze wszystkimi treściami będącymi jego elementami składowymi - w szczególności internetowe wydanie „Dziennika Polskiego” i treści będące jego elementami składowymi - podlegają ochronie prawnej na podstawie międzynarodowego i polskiego prawa autorskiego. Jakiekolwiek korzystanie z utworów, o których mowa powyżej, przekraczające dozwolony użytek osobisty (uregulowany w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych) wymaga wyraźnej zgody Wydawcy - POLSKAPRESSE Sp. z o.o., które z tytułu praw autorskich jest podmiotem uprawnionym do wydania takiej zgody.



Waszym zdaniem

Brak komentarzy

Dodaj komentarz