Szafraniec znów ze srebrem w maratonie

ART
KOLARSTWO GÓRSKIE. Zawodniczki z naszego regionu pokazały się z dobrej strony podczas mistrzostw Polski w maratonie. W wyścigu elity srebrny medal wywalczyła Anna Szafraniec z Głogoczowa (Kross Racing Team).

Mistrzostwa, które rozegrane zostały w Obiszowie (woj. dolnośląskie), zdominowały małopolskie zawodniczki. Zwycięstwo odniosła Katarzyna Solus-Miśkowicz z Bukowiny Tatrzańskiej (DEK Meble Cyclo Korona Kielce).

70-kilometrową trasę pokonała w 2:58.49 godz. i o 1.24 min wyprzedziła Szafraniec. Obie długo jechały wspólnie na prowadzeniu, nieco przed resztą stawki. Na około 22 kilometry przed metą Podhalanka (9. zawodniczka mistrzostw Europy i 16. mistrzostw świata w cross country) przypuściła skuteczny atak i samotnie finiszowała.

Dla Szafraniec to kolejne maratonowe srebro w kolekcji. Medal tego samego koloru wywalczyła przed rokiem w Dąbrowie Górniczej. Wówczas była przed Solus-Miśkowicz, a przegrała z inną reprezentantką Polski, Aleksandrą Dawidowicz.

Piąty czas dnia w Obiszowie uzyskała Stefania Staszel (Luboń Skomielna Biała). Była reprezentantka Polski w trialu rowerowym (m.in. medalistka mistrzostw świata w młodzieżowych kategoriach) w tym sezonie ponownie postawiła na kolarstwo górskie i odnosi coraz większe sukcesy. Tym razem okazała się najlepsza w kategorii młodzieżowej (do 23 lat).

Wyścig męskiej elity wygrał Piotr Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team).