Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sto osób będzie miało szansę na całodobowy monitoring serca

Redakcja
ZDROWIE. Osoby, które ukończyły 55 rok życia i narzekają na dolegliwości serca powinny jak najszybciej odwiedzić swego lekarza i poprosić o skierowanie na pilotażowy program telediagnostyki kardiologicznej przeprowadzany przez Urząd Marszałkowski w Krakowie.

Sto pierwszych osób z terenu powiatów chrzanowskiego, olkuskiego, miechowskiego lub proszowickiego przez miesiąc będzie mogło liczyć na fachową pomoc kardiologów i dietetyków z krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II przy ul. Prądnickiej w Krakowie. Otrzymają także nowoczesne przenośne urządzenia pozwalające monitorować pracę serca przez 24 godziny na dobę.

- Priorytetem są dla nas osoby z niezdiagnozowanymi zaburzeniami rytmu serca oraz pacjenci, którzy z niewiadomych przyczyn mdleją i tracą przytomność - tłumaczy Korneliusz Fil, kardiolog z krakowskiego szpitala. Pierwszych stu pacjentów będzie musiało zjawić się w Krakowie na ul. Prądnickiej 80, by lekarze kardiolodzy i dietetycy mogli przeprowadzić z nimi wywiad.- Ważne, by każdy wziął ze sobą jak najszerszą dokumentację medyczną z historią choroby, wynikami badań. warto wziąć na spotkanie także leki, które zażywa - apeluje lekarz.

Podczas pierwszego spotkania pacjent będzie dokładnie zbadany (EKG, ciśnienie, badanie tonów serca i pól płucnych, poziom cukru i lipidogram (w razie potrzeby), masa ciała, wzrost, obwód brzucha i bioder) i otrzyma tele - ekg wraz z instrukcją jego obsługi.

Magdalena Balicka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski