21.02.2012

Tradycyjne misterium salezjańskie

OŚWIĘCIM. Znów będzie można oglądać Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu byłych wychowanków salezjańskich. Przed rokiem, po kilkunastu latach przerwy, misterium wróciło na scenę salezjańskiego sanktuarium w Oświęcimiu.

Misterium będzie wystawiane począwszy od 4 marca, przez cztery kolejne niedziele Wielkiego Postu. Spektakl w pięciu odsłonach będzie można zobaczyć zawsze o godz. 16 na salezjańskiej scenie przy parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu.

Misterium, podobnie jak jasełka, to wieloletnia tradycja oświęcimskich salezjanów. Wystawiają je byli wychowankowie księży wraz z orkiestrą salezjańską.

- Misterium Pasyjne przypomina wydarzenia, które rozegrały się pomiędzy Ostatnią Wieczerzą a porankiem Zmartwychwstania - mówi ks. Marek Dąbek, proboszcz i kustosz Sanktuarium MBWW w Oświęcimiu. - Mamy nadzieję, że przeżycie tajemnic wiary w formie przedstawionej przez aktorów umocni naszą wiarę - dodaje.

Zorganizowane grupy powinny rezerwować wcześniej termin. Kontakt tel.: 606-962-802 i 33 842-29-19. Zgłoszenia można również przesłać na e-mail: marekd@sdb.krakow.pl.

Monika Pawłowska

wydrukuj wyślij

Portal „Dziennik Polski” wraz ze wszystkimi treściami będącymi jego elementami składowymi - w szczególności internetowe wydanie „Dziennika Polskiego” i treści będące jego elementami składowymi - podlegają ochronie prawnej na podstawie międzynarodowego i polskiego prawa autorskiego. Jakiekolwiek korzystanie z utworów, o których mowa powyżej, przekraczające dozwolony użytek osobisty (uregulowany w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych) wymaga wyraźnej zgody Wydawcy - POLSKAPRESSE Sp. z o.o., które z tytułu praw autorskich jest podmiotem uprawnionym do wydania takiej zgody.



Waszym zdaniem

Brak komentarzy

Dodaj komentarz