Milenium liderem

ALG
A-klasowe derby powiatu proszowickiego zakończyły się remisem, Nadwiślanka Nowe Brzesko jest pierwszym zespołem, który odebrał punkty Szreniawie Koszyce, pozostałe zespoły seniorów wypadły słabo: wszystkie - poza Milenium Radziemice - przegrały swoje mecze.

Na boiskach powiatu

Klasa C: Hat-trick Dominika Świdzińskiego

Milenium Radziemice - Victoria Smroków 5-0 (4-0). Bramki: D. Świdziński 3, Ł. Świdziński, Czernik.
   Milenium: Kordecki - Krężołek, Nowak, P. Mazurek, Zaprzelski - Czernik (Stęposz), Ł. Świdziński (M. Mazurek), Śliwa (Łoboda), Sikorski (Duraj) - Porębski, D. Świdziński.
   Mecz do jednej bramki. Gospodarze szybko rozwiali złudzenia Victorii, prowadząc już przed przerwą 4-0. Kolejny raz bezbłędnie grali obrońcy Milenium, z przodu szalał natomiast Dominik Świdziński, który zdobył 3 gole. Szczególnie mogło się podobać drugie jego trafienie, gdy z narożnika pola karnego trafił w "długi" róg. Dzięki kolejnemu zwycięstwu radziemiczanie są liderami II grupy klasy C. Przedsezonowe zapowiedzi, że drużyna może się włączyć do walki o awans, znajdują coraz poważniejsze potwierdzenie na boisku.
   Spartak Charsznica - Wierzbowianka 7-2 (2-1). Bramki: Podedwórny 2.
   Wierzbowianka: Migas - Sroga, Hytroś, K. Maj, Saltarski - Skóra, Płaszewski, Zawalonka (Łoboda), Cerek - Podedwórny, Nowak.
   Wierzbowianka w mocno przetrzebionym składzie (kartki, kontuzje) nie miała wiele do powiedzenia na boisku w Charsznicy. Po raz kolejny honor zespołu uratował rutynowany Robert Podedwórny, który zdołał dwukrotnie pokonać miejscowego bramkarza. Młodzież z Wierzbna nie potrafi jeszcze wziąć na siebie odpowiedzialności za wynik.
   Dragon Szczyglice - Pogoń II Opatkowice 9-0 (5-0).
   Pogoń II: Kozera - Bujakowski, Czekajski, T. Łątka, Kowalski - M. Dziadoń, Makuła, Kłysz, Ryńczak - Pardała, Ł. Przeniosło.
   Tydzień temu rezerwy Pogoni odniosły pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. Niestety, w niedzielę doszło do kompromitacji w Szczyglicach. Piłkarze lidera II grupy klasy C odbyli trening strzelecki, który o mało nie zakończył się efektem dwucyfrowym.

Rozgrywki młodzieżowe

Klasa okręgowa juniorów: Proszowianka - UKS Olimpic Kraków 2-3 (1-3). Bramki: Nowak 2.
   Proszowianka: Zawartka - Sendek (Ryńca), K. Mach, Wawrzeń, Leśniak - Przeniosło, Kutela (Bogucki), Frączek (P. Mach), Ciszkowicz (Duraj) - Nowak, Janik (Antos).
   Piłkarze Olimpiku prowadzą w klasie okręgowej juniorów bez straty punktów, a jednak przez 20 min sobotniego meczu z Proszowianką mieli kłopoty z wyjściem ze swojej połowy. Efektem przewagi miejscowych był gol zdobyty przez Krystiana Nowaka po akcji Tomasza Przeniosły. Kto wie, jak potoczyłby się mecz, gdyby bramkarz Dominik Zawartka nie popełnił chwilę później koszmarnego błędu: wybijając piłkę, podał ją do napastnika Olimpiku, który prezentu nie zmarnował. Tak stracony gol podciął gospodarzom skrzydła. W efekcie popełnili kolejne błędy, które bardziej doświadczeni goście bezlitośnie wykorzystali. Po przerwie podopieczni Jacka Skalskiego pokazali charakter, walcząc do ostatniej minuty o remis. Zdołali wprawdzie tylko zmniejszyć rozmiary porażki, ale bramkę zdobyli w sposób podręcznikowy. Michał Bogucki zagrał na skrzydło do Michała Leśniaka, ten zacentrował na "długi" słupek i Nowak głową pokonał bramkarza.
   Klasa B juniorów: Nadwiślanka - Wolni Kłaj 4-0 (Wywiał 3, Pempuś).
   III liga trampkarzy starszych: Raba Dobczyce - Proszowianka 2-3 (A. Przeniosło, M. Przeniosło, Łoboda).
   III liga trampkarzy młodszych: Raba Dobczyce - Proszowianka 0-1 (Kozerski).
   Klasa A trampkarzy starszych: Nadwiślanka - Piłkarz Podłęże 2-1 (Zabijak, D. Krzyk).
   I liga trampkarzy najmłodszych: Proszowianka - Wisła Kraków 0-8.