X Piłkarskie wakacje

JEC
Orliki najlepsze Zakończył się turniej "Piłkarskie wakacje". W zawodach udział wzięło 16 drużyn z całego Nowego Sącza, ponad 170 najmłodszych piłkarzy walczyło o tytuł najlepszego zespołu. Zwycięzcą turnieju został zespół Orliki - Dunajec, który w finale zwyciężył 4-0 drużynę UKS Lider.

Pod patronatem "Dziennika Polskiego"

Orliki najlepsze

- Bez względu na mecz były prawdziwe emocje - powiedział prezes MKS Sandecja Nowy Sącz, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu UM, Józef Kantor. - Z przyjemnością oglądałem zmagania najmłodszych piłkarzy. Praktycznie w każdej drużynie był ciekawy zawodnik. Część chłopców już trenuje w sądeckich klubach. Innych należałoby wyłuskać. Jeśli ich talenty będą się prawidłowo rozwijały wtedy z pewnością wyrosną z nich prawdziwi piłkarze.
 - Turniej pokazał, że w czasie wakacji jest to znakomita rozrywka - powiedział współorganizator zawodów, Jan Kalarus. - Dzieci, które pozostały w domach chętnie biorą udział w różnych imprezach i meczach. Stąd pojawiło kilka zespołów podwórkowych. Może w przyszłym roku warto nieco poszerzyć ofertę. Wszystkie spotkania były ciekawe.
 Półfinały: Gród Podegrodzie - Lider Nowy Sącz 3-5. Bramki: Sobieraj 2, Kazała 1 - Prusak 2, Rosiński 1, Filipowicz 1, Gieniec 1.
 UKS Ryter - Orlik Nowy Sącz 2-3. Bramki: Broniszewski 1, Cięciwa 1 - Kwak 2, Bodziony 1.
 Finał - mecz III miejsce: Gród - Ryter 1-3. bramki: Sobieraj 1 - Filip 2, Malik 1.
 Mecz o miejsce: Orlik - Lider 4-0. Bramki: Griński 2, Kwak 1, Janczyk 1.
 Tabela końcowa
 1. Orlik - Dunajec Nowy Sącz, 2. Lider Nowy Sącz, 3. UKS Ryter Rytro, 4. Gród Podegrodzie, 5. Jedność Piątkowa, 6. Oczko Nowy Sącz.
 Najlepsi zawodnicy turnieju: Bartosz Brdej Jedność Piątkowa, Kamil Kazała Gród Podegrodzie, Tomasz Nowak Brzezna, Sebastian Nowak Oczko Nowy Sącz, Piotr Filipowicz Lider Nowy Sącz, Piotr Kozdra Starcik Nowy Sącz, Tomasz Michalik UKS Ryter Rytro, Marek Kwak Orlik Nowy Sącz.
 Królem strzelców został Marek Kwak - Cieszę się, że udało mi się strzelić więcej bramek niż kolegom. To, że jestem mały nie przeszkadzało mi w grze - stwierdził najlepszy strzelec turnieju.
 Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano zawodnika UKS Lider, Piotra Filipowicza. Najlepszym bramkarzem został Mateusz Rams.
tekst i fot.: (JEC)