Brawa dla Rafała i Tomka

Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Dusznikach Zdroju Rafał Kulpa z Piątkowej zajął dwukrotnie czwarte miejsce i siódme, a Tomasz Halibart z Rytra - piąte i szóste. To bardzo dobre wyniki, bowiem te zawody mają przecież rangę mistrzostw Polski.

DUSZNIKI ZDRÓJ. Sukcesy na Olimpiadzie Młodzieży

Rafał Kulpa (LUKS Piątka Piątkowa, uczeń kl. V Technikum Samochodowego) kilka tygodni temu zdobył dwa tytuły mistrza Zrzeszenia LZS. Podczas OSM "Sudety 2003" najpierw wywalczył siódme miejsce w biegu sprinterskim juniorów. Później zaś był czwarty w biegu techniką łączoną (10 km stylem klasycznym, 10 km dowolnym - na półmetku zajmował nawet trzecią pozycję). Czwartą lokatę uzyskał też sądeczanin w rywalizacji na 15 km techniką klasyczną. W obu tych konkurencjach wyprzedzili go nieznacznie: Andrzej Michałek z MKS Istebna, Wojciech Mojeścik i Arkadiusz Małyjurek z Trójwsi Beskidzkiej.
   - Cieszą nas sukcesy Rafała - powiedział nam wczoraj trener Marek Grzegorczyk z Międzyszkolnego Ośrodka Sportu Powiatu Nowosądeckiego. - Przegrał tylko w zawodnikami kadry C w narciarstwie biegowym, uczestnikami ostatnich mistrzostw świata.
   Bardzo dobrze wypadł również w Dusznikach Tomasz Halibart (wychowanek trenerki Krystyny Łękowskiej w UKS Ryter Rytro), który jest uczniem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Narciarz w kategorii juniorów młodszych znalazł się w czołówce krajowej, zajmując 5 i 6 miejsce.
(pg)

Finał ligi w Muszynie

W najbliższą niedzielę o godz. 10.30 w Muszynie-Złockiem w pobliżu wyciągu Tamelu odbędzie się finał Sądecko-Małopolskiej Ligi Narciarskiej. Przewidziany jest też bieg otwarty dla zawodników urodzonych w roku 1983 i starszych (5 km techniką klasyczną). Zgłoszenia - MOSPN (tel. 471-55-53).